Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (2 оценок, среднее: 3,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 8.01.2019

Просмотров:

Робоче місце в малогабаритній квартирі

Невеликий кабінет — затребувана функціональна зона в квартирі для фрілансерів, людей, які іноді беруть роботу додому, і сімей з дитиною-школярем. У облаштування робочого місця в гостинці або студії є свої нюанси, але в цілому процес не займе багато часу і сил.

Де облаштувати кабінет в малогабаритній квартирі?

Рабочее место в малогабаритной квартире

Оптимальне місце для облаштування кабінету повинно відповідати таким вимогам:

Якісне освітлення. Воно може бути природним і штучним, головне, щоб його було достатньо.
Простір для зберігання всіх необхідних речей. Це означає: вільні стіни, щоб повісити полички, а не тільки місце для столу і стільця.
Автономність. Кабінет повинен бути ізольований від інших функціональних зон. Для цього не обов’язково використовувати внутрішні перегородки, але певна автономність повинна бути забезпечена.

Рабочее место в малогабаритной квартире

Варіанти розташування робочого місця в гостинці або студії:

Кути. Кутові простору часто не беруть до уваги і вони залишаються мертвими зонами. У малогабаритних квартирах це неприпустимо. Доглянете в меблевому магазині столики незвичайних конструкцій або дерев’яну стільницю, щоб організувати компактний робочий куточок.
Балкон або лоджія. На свіжому повітрі приємно працювати. Крім того, балкони часто використовують нераціонально, просто залишаючи там непотрібні речі. А якщо облаштувати кабінет в лоджії, працювати в ній можна цілий рік. Єдине важливе зауваження: для холодних періодів приміщення потрібно заздалегідь утеплити.
Підвіконня. Прийом перетворення підвіконня в стільницю дуже практичний. Крім того, таке розташування має хорошу освітленість, а ще дозволяє організувати відразу кілька робочих місць.
Шафа, ніша або комора. Якщо у вашій гостинці є місце, яке використовується тільки для зберігання речей і тому виглядає невигідно, спробуйте поєднати його з домашнім офісом. Кабінет, який після виконаної роботи можна залишити за закритими дверима, ідеальний для тих, кому складно переключитися на відпочинок.
Будь-яке місце, де можна встановити складаний офіс. Багатофункціональна меблі, яку можна повісити на стіну — знахідка для малогабаритних квартир. Якщо ви працюєте за ноутбуком, а не комп’ютером, ви можете придбати розкладний столик, який ви будете встановлювати кожен раз, коли він вам знадобитися, і ховати назад, як тільки закінчите виконання справ.

Поради з облаштування кабінету

Рабочее место в малогабаритной квартире

Дотримуйтесь таких рекомендацій, щоб використовувати вибрані простір по максимуму:

Забезпечте гарне освітлення. Навіть якщо ви вибрали розташування для офісу біля вікна, повісьте кілька світильників, щоб працювати було комфортно і в вечірній час. Якщо ваш кабінет закритий (в шафі або ніші), встановіть точкове освітлення для рівномірного розподілу кількості світла. Обов’язково купите потужні і яскраві лампи, інакше атмосфера офісу буде негативно впливати на вашу працездатність.
Для оформлення використовуйте світлі відтінки. Якщо універсальний білий колір вам не подобається або не підходить іншому інтер’єру, зверніть увагу на блакитний, сірий, зелений і жовтий тони. Яскраві кольорові акценти не рекомендуються: вони виглядають стильно, але будуть відволікати від роботи. Найбільш невдалий колір — червоний. Жовтий вважається що стимулює мозкову активність, але теж може дратувати. Пастельні відтінки самі нейтральні і відповідні.
Обладнайте місця для зберігання речей. Над столом і в столі обов’язково повинні бути полки. На самому столі можна розставити спеціальні стаканчики для зберігання канцелярських товарів, на стіни прикріпити магнітні тримачі. Щоб всі ці інструменти допомагали налаштуватися на робочий лад, а не створювали хаотичну композицію речей, заздалегідь намалюйте план майбутнього робочого місця, передбачивши всі, що вам може знадобитися.
Ізолюйте простір. Використовувати внутрішні перегородки для цього небажано — офіс повинен бути відкритим. Максимум — прозорі переносні ширми. Добре працює прийом меблевого зонування: все дивани, тумбочки і т.п. в житловій кімнаті нехай дивляться в одну сторону, а предмети в робочому просторі — в іншу. Також рекомендується декорувати офіс більш стримано, ніж вітальню. Щоб виділити кабінет, спробуйте, наприклад, пофарбувати його стіни в інший відтінок або покласти цегляну кладку замість шпалер.

Як оформити робоче місце для дитини?

Рабочее место в малогабаритной квартире

Облаштування робочого місця для школяра має свої нюанси. Воно повинно бути комфортним для дитини і вдало вписуватися в інтер’єр. Головна відмінність від офісу дорослого — менша строгість. За комп’ютером малюк і робить уроки, і грає. У той же час школяреві складніше вдається самоорганізація, тому оформлення робочого місця повинно йому в цьому допомогти. Важливі поради:

Виберіть куточок для кабінету ближче до вікна. Дитячий зір більш вразливе до негативних факторів навколишнього середовища, тому денне світло буде краще штучного освітлення.
Зонується простір. Виділити місце для роботи можна, наприклад, подіумом. Для дитини це особливо важливо, тому що для нього це перш за все не просто стіл для уроків, а особистий куточок.
Використовуйте менше декору. Школяр все одно буде регулярно влаштовувати в своєму маленькому кабінеті хаос і сам вибере як його прикрасити: наклейками, малюнками, постерами і т.д.
Віддавайте перевагу нейтральні, світлі відтінки для оформлення. Проте, так як це все таки дитяче робоче місце, доречними будуть яскраві акценти. Головне не робити весь куток суцільним кольоровим плямою.
Передбачте можливість розширення простору. Поки дитина маленька, йому буде вистачати місця за столиком, але навіть в цьому випадку поряд з ним іноді буде сидіти дорослий — щоб допомогти з уроками. А коли малюк почне дорослішати, з’явиться проблема зберігання більшої кількості речей і в принципі його власного комфорту. Передбачте це заздалегідь.
Об’єднайте робоче місце школяра з його спальнею. Так у дитини буде особистий простір і часткова ізоляція від батьків.