Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 8.02.2019

Просмотров:

Ризики покупки нерухомості на етапі будівництва

Продажі квартир в новобудові починаються на нульовому етапі (стадія котловану). На цей момент у забудовника вже є всі оформлені дозволи на будівництва і права на ділянку землі, а робочі приступили до риття котловану на місці зведення будівлі.

Вартість квартир в майбутньому новобудові на стадії котловану найнижче. У порівнянні з цінами після здачі будинку в експлуатацію (коли мешканцям дають ключі і вони можуть в’їжджати) — нерухомість на нульовому етапі можна купити на 30-50% дешевше.

Важливо! Вартість квартир у будинку росте пропорційно його зведення і підвищується на кожній стадії будівництва.

Переваги придбання квартири на ранніх етапах будівництва

Чим раніше ви зважилися на покупку, тим більший вибір квартир у вас буде. Середні поверхи — найзручніші і тому затребувані, розкуповують найраніше. Якщо придбати квартиру на нульовому етапі, ви будете одним з їхніх щасливих володарів, до того ж, за низькою ціною.

На ранніх стадіях будівництва ви також можете вибирати:

вид з вікон;
планування;
розташування житла в будинку.

Іншими словами, ваша майбутня нерухомість, як одяг в ательє, буде робитися для вас під замовлення.

Недоліки

Ризики — саме той фактор, який потрапляє під графу недоліків. На жаль, 100% гарантії, що будинок буде зданий в експлуатацію в терміни і взагалі, не може дати жодна компанія. Завжди залишається один відсоток ймовірності нещасних випадків, природних катаклізмів і глобальних державних проблем.

Проте, цей відсоток стосується не тільки будівництва будинків, але і життя кожної людини і якщо надавати йому занадто великого значення, сенс будувати довгострокові плани взагалі пропадає.

Як мінімізувати ризики?

Відсоток ризику знижується в залежності від двох основних чинників:

Етап будівництва будинку.
Репутація компанії-забудовника на ринку нерухомості.

У першому випадку схема наступна: чим ближче дата здачі новобудови в експлуатацію, тим більше гарантії, що в заявлений термін ви зможете в’їхати в свою омріяну квартиру. Але і тим дорожче буде коштувати квартира. При цьому ви все одно зможете заощадити до 15%, навіть якщо придбаєте житло на останньому етапі будівельних робіт (але до здачі будинку в експлуатацію).

У другому випадку все теж досить просто: купувати нерухомість у добре відомого на ринку забудовника найнадійніше. Щоб переконатися в якості репутації, перед придбанням проведіть аналіз ризиків:

Зберіть інформацію з офіційних і неофіційних джерел. До перших належить документація, яку надає потенційним покупцям сама компанія, дані на її офіційному сайті, відомості, які ви отримуєте від її менеджера. Також офіційну інформацію можна знайти в реєстрах у відкритому доступі. Неофіційні дані — це преса та інтернет. Але відомості звідти краще кілька разів перевіряти ще раз, оскільки їх можуть поширювати конкуренти забудовника.
Проконсультуйтеся з юристом. Він зможе перевірити корпоративний статус забудовника, природу акціонерного капіталу, наявність прав і дозвільних документів.

Вивчіть передбачуваний договір. Наскільки вам підходить його тип і зміст? Квартиру в новобудові неможливо оформити через звичайний договір купівлі-продажу (оскільки юридично її НЕ