Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 29.12.2020

Просмотров:

ЩО КРАЩЕ ДЛЯ ЗДАЧІ: СТУДІЯ АБО ОДНОКІМНАТНА КВАРТИРА?

Інвестиція в житло з метою здачі в оренду на сьогоднішній день визнана одним з найбільш надійних і прибуткових способів капіталовкладення.

Популярним видом нерухомості для вкладу вважаються однокімнатні квартири, так як основна аудиторія споживачів на ринку оренди — це:

  • молоді пари;
  • студенти;
  • люди, які переїхали в інше місто по роботі.

При покупці однушки у інвестора відразу виникає питання: що ж вибрати — формат open space (студію) або класичну однокімнатну квартиру.

І один, і другий варіант заслуговує на увагу, тому в даній статті розберемо плюси і мінуси кожного з них.

ЩО КРАЩЕ ДЛЯ ЗДАЧІ: СТУДІЯ АБО ОДНОКІМНАТНА КВАРТИРА?

Відмінність студії від класики

Студійний формат житла являє собою відкритий простір, де відділений стінами тільки санвузол. Площа студій на первинному ринку нерухомості стартує від 18 м² (смарт-квартири), хоча є і більш просторі студії (до 40 м²).

Однокімнатні квартири в новобудовах більше по квадратурі — 35-50 м². Тут кухонна зона відокремлена від житлової кімнати. В залежності від планування і площі також можлива перегородка між вітальнею і передпокоєм.

Розглянемо обидва варіанти за такими критеріями:

  • ціна;
  • розмір комунальних платежів;
  • комфорт;
  • можливості дизайну інтер’єру.

Вартість квартири розраховується виходячи з площі, відповідно студія буде коштувати дешевше. Деякі інвестори вважають за краще купити під здачу дві невеликі смарт-квартири замість повноформатної однушки, і в цьому є логіка, тому що дохід буде вище.

Комунальні платежі також більш доступні в студії. І справа тут не тільки в квадратурі. Сучасні новобудови оснащені горизонтальною системою опалення, яку можна регулювати залежно від побажань мешканців. Для того щоб опалити відкритий простір, потрібно менше енерговитрат. У невеликій студії часто встановлюють тільки одну батарею.

Що стосується комфорту, тут думки розділяються. Хтось віддає перевагу простору, світлу і свободі пересування — все це дає однокімнатна квартира студія. А хтось не виносить запахів з кухні, що поширюються у вітальню і любить усамітнення. У цьому випадку вибір однозначний — класична одиничка.

За дизайнерським рішенням тут також козирі на боці студій. У форматі open space застосовуються різні незвичайні способи зонування, багаторівневе освітлення, гра кольору та інші цікаві інтер’єрні рішення.

ЩО КРАЩЕ ДЛЯ ЗДАЧІ: СТУДІЯ АБО ОДНОКІМНАТНА КВАРТИРА?

Як визначитися з вибором?

Для того, щоб прийняти рішення про те, яку квартиру купувати для здачі, необхідно проаналізувати такі фактори:

  • фінансові можливості;
  • група потенційних орендарів;
  • район міста;
  • ціна оренди.

Квартира студія однокімнатна в новобудові на початковій стадії будівництва коштує від 12 тисяч у.о. Це доступна ціна на ізольоване житло, яке в майбутньому буде приносити гарний дохід. Відповідно, якщо Ви вирішили інвестувати в нерухомість, але поки не накопичили велику суму, вкладайте у смарт-квартири — безпрограшний варіант під оренду.

При роздумах про покупку будь-який інвестор аналізує коло потенційних орендарів. Райони міста, де поруч розташовані ВНЗ, користуються попитом серед студентів, для яких студійний формат підходить ідеально.

У людних місцях з розвиненою інфраструктурою (бізнес-центри, офісні приміщення, великі підприємства) і поруч з метро також краще купувати квартири-студії. Тут часто орендують житло приїжджі та працівники за контрактом. Якщо у Вас багато вільного часу, проаналізуйте варіант здачі житла подобово.

У спальних районах міста можна розглянути і класичну однокімнатну квартиру, так як цільова аудиторія — це сім’ї з дітьми, які вважають за краще роздільні зони кухні та кімнати.

Важливий момент! Вартість оренди квартири-студії і стандартної однушки відрізняється незначно (в залежності від розміру і стану різниця становить максимум в 1-2 тисячі грн). Відповідно, якщо у Вас є можливість, купуйте дві студії замість однієї повноформатної квартири.