Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 24.12.2019

Просмотров:

Що означають кольори в інтер’єрі квартири?

Око людини здатне розрізнити близько 65 мільйонів відтінків, в основі яких лежать всього три базових: червоний, зелений, синій. Але основних кольорів дещо більше, а точніше сім. Вся ця гамма ділиться на теплі і холодні, де кожен з них здатен по різному впливати на людину.

Значення і вплив на людину.

Тепла гама включає в себе червоний, помаранчевий, жовтий — вони стимулюють до дії. А холодні — синій, блакитний, зелений, фіолетовий — навпаки, заспокоюють. Існує наука, яка вивчає вплив кольору на роботу організму в цілому — кольорометрія.

Білий, чорний — є ахроматичні кольори. Це відтінки сірого, від неіснуючого (білого) до чорного, але в побутовому застосуванні вони звуться базові. Білий дає відчуття чистоти, а чорний — влади, величі.

  • Червоний. Це колір імпульсивності, пристрасті, активності.
  • Синій — викликає довіру, надійність.
  • Зелений — асоціюється з екологічністю, спокоєм, грошима.
  • Помаранчевий — спірний колір. З одного боку хвилювання і обережність, а з іншого — тепло, затишок.
  • Жовтий — життєрадісність, тепло.
  • Фіолетовий — багатство, успіх, мудрість.
  • Блакитний — чистота, легкість.

Фарбуючи стіни в той чи інший колір, Ви можете простимулювати дитину до навчання, або заряджати чоловіка рішучістю, або стримати апетит, коли Ви на дієті. Але, в той же час, використання різних кольорів в інтер’єрі повинно бути помірним, оскільки вони можуть надавати також негативний вплив.

Що означають кольори в інтер'єрі квартири?Існує дві схеми поєднання кольорів:

  • яскраві стіни (в основі лежить один або кілька кольорів), а меблі нейтральні або в тон. Тут буде створюватися відчуття єдиного простору, тільки вибирати потрібно обережно.
  • стіни нейтральні (білі, бежеві, сірі), а меблі яскраві.

Якщо вибирати перший варіант необхідно розуміти, що улюблений відтінок буде постійно супроводжувати всіх мешканців квартири.

Червоний. Відтінки цього кольору можуть викликати сильні емоції, стимулювати апетит, посилювати роботу серця, а також провокувати на прийняття рішень. Тому тут потрібно бути обережніше і використовувати його на контрасті, додаючи лише деякі акценти. Про власника такої оселі можна сказати — імпульсивний.

Синій. Кімната в цьому відтінку здатна викликати спокій, безтурботність, а також підвищувати продуктивність. Але у великих концентраціях викликає приглушення емоцій, апетиту, меланхолію.

Зелений. Це символ природи, здоров’я, грошей, розвитку, особистого зростання. Він сприяє зняттю напруги, депресії. Занадто темні тони можуть викликати байдужість.

Помаранчевий. Суперечливий колір. Він може заряджати позитивом на цілий день і підштовхувати до імпульсивної поведінки. Відмінно підійде для ванної кімнати, щоб заряджати день ентузіазмом. Власник помаранчевої оселі скоріш за все ексцентрична людина.

Жовтий. У невеликих кількостях відмінно стимулює психічну активність, роботу нервової системи, підштовхує до спілкування. Але у великих дозах провокує втому.

Фіолетовий. Демонструє схильність до царювання, владу. Символізує статус, креативність, розвинену уяву. Але у великій концентрації, може викликати агресію.

Базові принципи використання кольорів.

Оформляти квартиру потрібно грунтуючись на власній активності. Якщо Ви сильно втомлюєтеся на роботі, то вдома Вас повинні зустрічати спокійні відтінки. Тут потрібно брати за основу пастельні тони і додавати яскраві акценти для стимуляції життєвої енергії.

В такому випадку слід додати відтінки жовтого, блакитного, зеленого в спальню, щоб спокійно засинати. Помаранчевий або червоний для ванної кімнати, щоб зарядитися позитивом на цілий день. Фіолетові або чорні акценти можна додавати в вітальні для підкреслення солідності, люксового статусу. А для кухні вибирати різні півтони синього, зеленого, червоного для досягнення різних цілей.

Якщо власник квартири творча, креативна людина, тоді можна вибрати іншу стратегію. Оформити стіни в яскравих тонах улюбленого кольору, а меблі, двері, підлогу, стелю залишити нейтральними або вибрати в тон. Але ті частини квартири, де Ви проводите більше часу, краще виконати в більш спокійній гамі з вкрапленням пастельних тонів.

Вибираючи колір для квартири не потрібно слідувати модним тенденціям, адже то що добре одному оку, може бути згубним для іншого.