Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 17.07.2019

Просмотров:

Що вигідніше орендувати або купити квартиру?

У житті кожної сім’ї настає момент, коли діти «вилітають» з батьківського гнізда в пошуках самостійності. Відправляючи дитину на навчання або благословляючи на шлюб, батьки стикаються з питанням житла. І в багатьох випадках таке питання стає дилемою. Купити або орендувати? Давайте спробуємо вивчити питання.

Оренда нерухомості. Плюси і мінуси.

Категорії потенційних квартиронаймачів:

  • студенти,
  • робітники з області чи іншого міста,
  • незалежні молоді люди,
  • молоді сім’ї.

У першому випадку оренда стає необхідною, коли в гуртожитку жити не вийшло (відсутність обґрунтованих причин, немає вільних місць, непридатні умови). Тоді у студентів починається пошукові заходи. Тут вигода полягає в:

  • мобільності. Тобто, завжди можна знайти житло поруч з ВУЗом, метро, ​​зручною транспортною розв’язкою;
  • економічності. Завжди можна орендувати квартиру на кілька людей. Причому чим більше орендована житлоплощу, тим ціна для одного орендаря стає більш прийнятною. Отже, знявши «трійку» з друзями, жити буде веселіше і вигідніше, ніж в однокімнатній;
  • раціональності. Коли студенти живуть в дружбі і злагоді, можна домовитися про спільні покупки. Наприклад, побутової хімії або продуктів харчування. А також, «сусіда по квартирі», завжди можна попросити допомогти з прибиранням або пранням;
  • зі знімною квартири завжди можна переїхати або в інший район, або підшукавши більш вигідні умови.

Для другої категорії людей, наймана квартира — це базове питання. Якщо роботодавець не надає житло для іногородніх, то доводиться викручуватися самостійно. У таких випадках, питання скоріше необхідності, ніж вигідності. Оскільки купувати нерухомість на час роботи — досить сумнівне рішення. Адже в будь-який момент може з’явитися більш вигідну пропозицію роботи, або переїзд фірми в інший регіон, або багато чого іншого.

Незалежні молоді люди, які вирішили жити окремо від батьків, також стикаються з питанням оренди житла. Купити нерухомість самостійно в молодому віці не маючи достатнього прибутку — це завдання не легке. А ось тимчасово орендувати, поки не вирішиться питання зі стабільністю (сім’єю, роботою) — це вихід. І тут плюс, скоріше в тому, що знімання житла є тимчасовим.

Для четвертої категорії житлові умови є пріоритетними. Адже сім’я створюється не на місяць або рік. Практично, кожна молода пара планує дітей. Сімейний бюджет може наповнюватися тільки однією половиною пари. Та й віддавати щомісяця орендну плату за житло, яке ніколи не стане твоїм — економічно не раціонально.

Тому основним мінусом орендної нерухомості стає неможливість стати її власником. Плюс власник залишає за собою право підняти місячну вартість ренти. Ще в такий нерухомості не вийде зробити ремонт або перестановку на Ваш смак. Адже господар може не піти на такі витрати або не погодитися перекрити Ваші, за рахунок орендних платежів. І ще, на знімних Вами квадратних метрах, зберігаються речі власника, який в будь-який час може приїхати без запрошення. І заодно, перевірити чи все в порядку з його житлом.

Придбання квартири. Плюси і мінуси.

Один з перших плюсів, який купується разом з ордером — це власність. Таку позицію ніхто не зможе заперечити, позбавити Вас даху над головою або встановлювати власні правила.

Купуючи нерухомість, Ви отримуєте не тільки квадратні метри, а й статус. Тепер не потрібно чекати «непроханих гостей» або жити на «валізах». Тут в будь-який момент можна затіяти ремонт або перестановку, вечірку або зустріч з одним, пустити переночувати або запросити жити коханої людини.

Додатковим плюсом є те, що Ви є власником фінансового активу. Це означає, що даний актив може в будь-який момент почати приносити прибуток (від оренди) або збільшити поточний капітал (від продажу).

Ціни на нерухомість постійно зростають, роблячи актив більш рентабельним.

Але є й ризики:

  • купуючи нерухомість на вторинному ринку, необхідно ретельно перевіряти документи і історію
  • мешканців. Зробити це можна самостійно або найняти фахівця з юридичною освітою;
  • будинок на етапі будівництва також вимагає контролю. Тут, в першу чергу, варто вибирати надійного забудовника (ми розповідали про це);

Ще одним важливим аспектом є погашення повної вартості. Тут також є позитивні і негативні сторони:

  • іпотека. Молодіжне кредитування в нашій країні не працює настільки злагоджено, що можна собі дозволити взяти кредит;
  • позика. Оформити кредит під іншу, наприклад батьківську, квартиру. Це також досить ризикований крок. Оскільки банки мають право підвищувати процентні ставки. В результаті можна втратити обидві нерухомості;
  • розстрочка від компанії, яка побудувала будинок. Тому з розстрочкою питань може бути менше.
  • Оскільки багато компаній-забудовників реалізують свої квартири в розстрочку. Це і вигідно і раціонально.

У кредитування є і позитивні сторони. оскільки,

  • щомісячний платіж фіксований і залишиться незмінним, на відміну від рентної плати;
  • дострокове погашення зменшує розмір переплати, якщо укласти кредитний договір на умовах, які підійдуть Вам.

Підводячи підсумок, скажімо, якщо у Вас з’явилася можливість стати власником квадратних метрів, від такої удачі не варто відмовлятися. Власна квартира це гарантія і впевненість у завтрашньому дні.