Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 31.07.2020

Просмотров:

Скільки часу проходить процес покупки квартири.

Придбання нерухомості — процес не швидкий і вимагає ретельного підходу до справи. Процедуру ділять на кілька етапів:

  • Аналіз грошових коштів, наявних у розпорядженні або позикових;
  • Аналіз ринку нерухомості і вивчення цін;
  • Вибір об’єкта нерухомості (первинка, вторинка);
  • Огляд, обраної квартири;
  • Перевірка документів;
  • Укладення угоди;
  • Набуття права власності.

Давайте розглянемо кожен пункт і визначимо терміни для виконання.

Аналіз грошових коштів, наявних у розпорядженні або позикових.

На первинному етапі, після прийняття рішення про придбання, проводиться аналіз можливостей. Тут існує три сценарії:

Власні, накопичені кошти.

Якщо грошовий ресурс знаходиться на депозиті, тоді почнеться процедура переведення в готівку або розірвання депозитного договору. Якщо депозит оформлений без можливості дострокового зняття, тоді забрати їх з банку — складно. Вилучити грошові накопичення допоможе суд. Терміни в цьому розмиті, оскільки судові тяжби процес не швидкий.

Скільки часу проходить процес покупки квартири.

Грошовий ресурс від продажу наявного майна.

Терміни вступу в нову угоду купівлі-продажу безпосередньо залежать від термінів реалізації наявного майна. Якщо процес запущений, то термін завершення настане раніше.

Іпотека або кредит.

Іпотечне кредитування в Україні не користується популярністю через завищені відсоткові ставки, привілеєм банку змінювати умови, відсутність дострокового погашення зі зменшенням відсотків.

Збір пакету документів, необхідних для оформлення — від одного місяця і більше. Розгляд заявки на отримання іпотечного кредиту банком займає від 3-х до 14-ти робочих днів.

Аналіз ринку нерухомості і вивчення цін.

Цей процес затяжний, оскільки проводиться робота з пошуку підходящої квартири. Її інтервал від одного дня до року (або довше). Для прискорення процесу покупець звертається до ріелторів або до великих інтернет ресурсів, де зібрана потрібна інформація.

Вибір об’єкта нерухомості (первинка, вторинка).

Для первинного ринку нерухомості, визначитеся із забудовником, а не об’єктом. Оскільки якість нового будинку, планування, умови придбання у кожного девелопера різні. Щоб не витрачати час на аналіз всіх новобудов міста — зверніть увагу на забудовника.

Завдання спрощується для вторинного ринку, оскільки будинки зводилися типові і планування в них схожі. Тому тут залишається вибрати район, а цінова політика буде схожа.

Огляд, обраної квартири.

Процес огляду нерухомості займає один день, якщо знати на що звернути увагу. Намагайтеся не включати емоції. Оцінюйте поточний стан стін, несучих конструкцій, стан інженерних систем, якість балкона, інше.

Перевірка документів. Укладення угоди.

Перевірка документів — відповідальний крок, тому аналіз проводиться два-три рази. Перший, щоб встановити правомірність власності, встановити особу власника та його права на цю нерухомість. Після чого ведеться предметна розмова про угоду.

Другий, на етапі звернення до юриста. Експерти рекомендують звертатися до юристів для оцінки законності документів, а також збору додаткової інформації по об’єкту і власнику. Третій — нотаріусом під час складання угоди. Терміни також індивідуальні.

Скільки часу проходить процес покупки квартири.

Попередній договір — це документ завірений нотаріально, який підтверджує усні домовленості між покупцем і продавцем. Це страховка, що власник не змінить ціну, не відмовиться укладати угоду, отримав аванс, якщо такий був.

Перед підписанням основного договору власник виконує ряд умов. Сюди входять пункти: виписатися з квартири, оплатити заборгованості, провести перевірку лічильників і так далі. Терміни для таких маніпуляцій чітко прописані в попередньому договорі.

Укладення угоди проводить нотаріус. Термін цієї операції — від декількох годин до декількох днів. Все залежить від способів оплати, графіків роботи банку, іншого.

Набуття права власності.

Після передачі грошових коштів, підписання договору, нотаріус засвідчує законність угоди. Після чого вносить нові дані до Реєстру. Потім роздруковується витяг про реєстрацію права.

Як бачите, оформлення самої угоди займає небагато часу, на відміну від підготовчих процедур. У будь-якому випадку поспіх тільки зашкодить. Ставтеся виважено до таких серйозних вчинків!