Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 24.04.2020

Просмотров:

Скільки потрібно часу на те, щоб купити квартиру?

Купівля нерухомості відрізняється від покупки звичайних, хоча іноді і дорогих, товарів, наприклад, ноутбука або телефону. Вона займає більше часу і вимагає оформлення великої кількості документів. Розглянемо основні етапи покупки квартири в новобудові і порахуємо, скільки часу знадобитися для того, щоб придбати житло собі у власність.

Вибір квартири

Це важливий етап, оскільки потрібно не тільки знайти житлоплощу, яка буде вам до смаку, але:

  • переконатися, що житло відповідає вимогам (розташування, вартість, поверховість, метраж);
  • перевірити законність будівництва, наявність дозвільних документів;
  • перевірити компанію-забудовника (наскільки хороша репутація, чи є досвід на ринку нерухомості і вже здані в строк об’єкти);
  • оцінити власну платоспроможність, особливо якщо покупка планується в розстрочку.

Тривалість етапу вибору квартири варіюється. Можна знайти відразу, а можна шукати відповідний варіант рік. З урахуванням необхідності аналізу та перевірки інформації, мінімальний термін для цього етапу – місяць.

Скільки потрібно часу на те, щоб купити квартиру?

Підписання інвестиційного договору

Юридичне оформлення покупки нерухомості в незданій новобудові відрізняється від стандартного придбання квартири.

Важливо! До здачі будинку в експлуатацію житлові кімнати в ньому юридично ще не існують. Тому оформлення договору купівлі-продажу на них неможливо.

Щоб вирішити це завдання, забудовники готують інвестиційні договори. Всі їхні можливі варіанти вказані і описані в Законі України «Про інвестиційну діяльність». Там же прописано, що сторони договору можуть вибирати і змінювати тип договору на свій розсуд. Тому крім зазначених у Законі варіантів забудовники часто пропонують зробити висновок, наприклад, попередній договір купівлі-продажу або договір пайової (пайевого) участі.

Незалежно від того, які документи підписуються, в них має бути чітко прописані такі моменти:

  • продавець і покупець;
  • об’єкт нерухомості і все його характеристики (адреса, метраж, тощо);
  • вартість;
  • терміни здачі будинку.

Підготовка договору, підписання та нотаріальне завірення може зайняти від декількох днів до декількох тижнів.

Будівництво будинку

Терміни цього етапу теж варіюються. Дата здачі встановлюється забудовником. Якщо ви купили квартиру на етапі закладки фундаменту, чекати доведеться довше, зате заплатите ви істотно менше – вартість на ранніх стадіях зазвичай на 30-50% нижче.

Важливо! Коли планується здача будинку, дізнавайтеся відразу. Також перевіряйте, щоб дата була точно вказана в інвестиційному договорі. 

Здача будинку в експлуатацію

Дата заявленої і фактичної здачі будівлі зазвичай відрізняється. Відразу після того, як будинок готовий, забудовник подає документи на перевірку. БТІ (Бюро технічної інвентаризації) перевіряє, щоб метражі кімнат і заявлена комплектація збігалися. Якщо є різниця більше, ніж в 0,5 м2, різницю відшкодовує або покупець або забудовник.

Після перевірки компанія подає документи на реєстрацію права власності. Видача декларації про реєстрацію займає до двох тижнів.

Скільки потрібно часу на те, щоб купити квартиру?

Укладення договору купівлі-продажу

Коли квартира зареєстрована, покупець нарешті може купити її як юридичний об’єкт. Інвестиційний договір переукладається. Якщо по ньому спочатку була виплачена тільки частина вартості житлоплощі, покупець доплачує решту.

Оформлення права власності покупця

Отримати ключі покупець може відразу після здачі будинку в експлуатацію, але юридично придбання об’єкта на цьому не закінчується. Останній етап: подача документів на оформлення права власності вже від нового власника. Як і в випадку із забудовником, реєстрація займає до двох тижнів.

Таким чином, при купівлі квартири в зданій новобудові ви витратите близько 2 місяців. Терміни придбання за умови незданого будинку залежать від заявлених термінів будівництва.