Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (2 оценок, среднее: 1,50 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 9.08.2019

Просмотров:

Стиль бароко в інтер’єрі квартири або будинку

Бароко зародився в 18 столітті в Італії. Це самий химерний, вигадливий стиль. Навіть його назва означає «надмірність». Завдяки контрастним кольорам і ефектному оформлення в квартирах в стилі бароко завжди панує святкова атмосфера. Може бути, тому цей дизайн і раніше такий популярний?

Характерні риси стилю

  • Твори мистецтва в оформленні (основний упор на живопис Ренесансу).
  • Масивна, складно декорована меблі.
  • Ліпнина.
  • Стандартне меблювання (симетричне).
  • Велика кількість дорогого об’ємного текстилю.
  • Багато відкритого простору.

Вибір колірного рішення

Для бароко характерні дорогі, глибокі відтінки: марсала, синій, смарагдовий. Їх поєднання з золотистими і сріблястими вставками виглядає дуже аристократично і бундючно.
Основний колір вибирають в залежності від площі квартири або будинку. Універсальним вважається бежевий або білий відтінки.
Важливо! Бароко любить контраст, тому теплі тони доречно комбінувати з холодними.
Кольорове оформлення може бути як однотонним, так і з рослинною принтом або складним орнаментом. Характерні м’які переплітаються візерунки.

Матеріали і оформлення

У класичному варіанті дизайну для оформлення стін використовувалися гобелени. У сучасному інтер’єрі доречні будуть шпалери. Щоб підкреслити особливості стилю, вибирайте тканинні, бамбукові або вінілові зразки. Перші найближче будуть схожі на гобелени. У останніх теж є вагома перевага: вони згладжують нерівності стін.
Особливу увагу приділіть кольором і візерунками на шпалерах. Вони повинні не тільки відповідати стилю бароко і і поєднуватися з меблями та іншими предметами інтер’єру. У таких інтер’єрах немає різких переходів між обробкою і аксесуарами.
Для статі найчастіше вибирають темний паркет або ламінат. Найкращий варіант — мармур, але він не тільки виглядає, але і коштує дорого, тому підходить не всім.
Унікальна особливість бароко: стеля прикрашають чи не найсильніше стін. Тут вішають великі люстри, розписують поверхню, використовують ліпнину, позолоту або фрески.

Стиль бароко в інтер'єрі квартири або будинку

Вибір меблів

Меблі повинні бути декорована, тому сорт деревини вибирають такий, який можна полірувати і оформляти, наприклад, горіх. Її прикрашають слоновою кісткою, позолотою або бронзою. М’які меблі декорують дорогими тканинами.
Важливо! В предметах інтер’єру бароко майже немає строгих прямих ліній. Ніжки столів і стільців роблять вигнутими. Плавні переходи є також в лініях спинок диванів і ліжок.
Бароко — це не про мінімалізмі. Тому меблі завжди масивна. Цей стиль не підійде тим, хто шукає максимально функціональний інтер’єр. Тут неприпустимо в цілях економії замінити ліжко на розкладний диван. Ні, ліжко повинна бути велика, прикрашена. Поруч з нею часто ставиться великий шафа і трюмо.

Аксесуари

Для декору в бароко використовують твори мистецтва Ренесансу. Крім того, тут роблять багато ніш, в які поміщають красиві мініатюрні статуетки та інші аксесуара. Предметами оформлення інтер’єру також виступають:

  • архітектурні споруди (пілястри, колони);
  • камін (в сучасному дизайні допускається електричний);
  • візерункові килими (займають невелику частину кімнати);
  • драпірування.

Освітлення

Стиль бароко в інтер'єрі квартири або будинку

Для імітації м’якого освітлення свічок, які використовувалися в 18 столітті, в інтер’єрі бароко встановлюють джерела світла у вигляді канделябрів. Основним джерелом світла виступає масивна люстра посередині стелі. Також характерна велика кількість денного світла, тому вікна повинні бути максимально відкриті.
Важливо! Щоб підсилити ефект освітлення, повісьте напроти джерел світла дзеркала.