Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 8.11.2019

Просмотров:

Стиль «Еклектика» і як буде виглядати Ваша кухня в цьому стилі?

Слово «еклектика» прийшло з давньогрецької, несучи позначення «обраний, добірний». Ці два поняття найкраще характеризують цей стиль. Але помилковим є стратегія — «все краще разом, та побільше!»
У II столітті була заснована школа еклектизму, де ці принципи стали широко використовуватися в архітектурі. Даний напрямок дозволяло об’єднувати, поєднувати кілька напрямків для досягнення максимальної гармонії. Згодом, ця стратегія закріпилася в оформленні інтер’єрів, ставши досить популярним.

Основні параметри стилю

Хоча визначення еклектики дозволяє змішувати різні напрямки, фактури і матеріали, але дизайнери рекомендують дотримуватися рамок. Для ідеального поєднання і гармонійної обстановки, радять підбирати стилі, схожі між собою: класику плюс модерн, лофт і хай-тек, бароко і арт-деко.
Тут немає жорстких рамок в оформленні приміщення, строгих вимог до обробки, чітких описів для вибору матеріалів. Основною вимогою є — поєднання деталей за кольором, формою або фактурою.
Якщо за основу береться обробка поверхонь, то схожі текстури перегукуються всюди; або ж колір витримується в одній гамі. На цьому фото чітко видно різницю в меблів, але вони згладжені одним колірним рішенням, розміром.

Стиль "Еклектика" і як буде виглядати Ваша кухня в цьому стилі?
Для оздоблення стін, стелі, підлоги вибирають нейтральний спектр кольорів:

  • білий,
  • бежевий,
  • сірий,
  • кремовий.

Такі базові відтінки дозволять експериментувати з контрастними кольорами, які можуть бути найсміливіші.

Оформлення кухні

Еклектика допускає використання різних стилів в дизайні, а також поєднання минулого, сьогодення, майбутнього. Тому основою може стати будь-який предмет, від якого буде побудована вся концепція. Наприклад, це ретро холодильник, який просто подобається Вам. Тоді він стане базою, навколо якої буде побудований інтер’єр.
Або, навпаки, Ви шанувальник стилю поп-арт. Вам подобається неординарне використання сучасного мистецтва в житлових приміщеннях, тим-більше на кухні. Тоді тут упор робиться на яскравість, оригінальність, колір. У кухні, суміщеної з вітальнею зоною, акцент можна розставити на стінах. Меблі в такому випадку, буде більш стриманою.
А може, Ви шанувальник багатою, химерною класики, але не хочете занадто складний сюжет. Тоді, дизайн кухні, може об’єднати в собі приховану розкіш, без натяку на химерність. Для цього, базою послужить дорога обробка, дизайнерські меблі, сучасна техніка.
Також гарною ідеєю може стати поєднання модного лофт з перевіреним еко-стилем. Така кухня оформляється на основі базових принципів обробки лофт. А меблі, декор, освітлення — запозичуються у еко-напрямку.


Тому перший крок у створенні еклектичного інтер’єру має стати визначення стилів, які будуть поєднуватися. Потім проводиться деталізація основних елементів, які будуть використовуватися на Вашій кухні. Далі вибираємо відтінки. Але необхідно враховувати, що колірне наповнення відіграє важливу роль, адже кухня — це місце постійної присутності в житті сім’ї. Не більше п’яти контрастних кольорів, що поєднуються між собою, вирішать цю проблему.
Стіни можуть бути основою для загальної картини або задавати тон всьому простору. Наприклад, яскрава мозаїка в зоні робочої поверхні, додасть етнічності.
Оформляючи обідню зону кухні меблями, необхідно враховувати «співзвучність» обраних предметів. Якщо Ви встановите барну стійку, то навколо можуть розташуватися стільці з різних епох — головне, щоб вони збігалися з оздоблення, кольором, розмірами. Фіранки на вікнах здатні підкреслити, обраний стиль.