Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (4 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 23.05.2017

Просмотров:

Ціни на нерухомість в Харкові

Ціни на нерухомість в Харкові — що було, є і що буде далі?

Довгий час вважалося, що нерухомість, на відміну від будь-яких інших «товарів» володіє високою стабільністю в економічному плані. Але, останні 3 роки, починаючи з періоду весни 2014 го довели абсолютно зворотне. Ринок житлової нерухомості (вторинних об’єктів і новобудов) стрімко змінювався, реагуючи на різні фактори, як зовнішні, так і внутрішні. Все це відчували на собі і прості громадяни нашого міста.

Що відбувалося за ці 3 роки з цінами на квартири в Харкові, як фінансові скачки відбилися на харків’ян і найголовніше — які найближчі зміни в сфері житлової нерухомості найбільш вірогідні найближчим часом? Ми проаналізували стан ринку, а також головних його «гравців» і прийшли до досить цікавих висновків!

Фактори, що впливають на вартість нерухомості в Харкові

Нерухомість в Харкові вкрай сильно схильна до впливу різних внутрішніх і зовнішніх факторів. Вони можуть здійснювати і позитивне, і негативний вплив на весь ринок, а також на окремих його учасників. Якщо брати до уваги розглянутий період — 2014-2017 рр., Можна виділити масу обставин, які вплинули як з однієї, так і з іншого боку!

Попит і пропозиція — головні чинники, що впливають на ціну житлової нерухомості!

Попит і пропозиція — 2 нерозривні основи, з яких і складається ринок відносин. Де є попит — там завжди буде і пропозиція. При відсутності попиту зменшується кількість пропозицій, що призводить до нівелювання якісної та цінової різниці між ними. Ринок в результаті всього цього поступово переходить у фазу стагнації.

Далі виникають економічні труднощі, відбувається стрімке зростання цін за рахунок обмеження пропонованих варіантів квартир на придбання, виникає падіння купівельної спроможності населення! Але це лише мала частина того, що впливає на ціноутворення на нерухомість не тільки в Харкові, але і в Україні в цілому.

Зовнішні фактори, що визначають вартість нерухомості в Харкові

Ціна гостинки або квартири в Харкові (незалежно від її класу і метражу) в першу чергу залежить від загальноекономічного клімату в країні. У період з 2014 року ми зіткнулися зі стрімким знецінюємо української гривні. Несприятлива ситуація в країні надала прямо пропорційний вплив і на ринок нерухомості. Охочих купити квартиру або гостинку в той час зменшилася в кілька разів.

Тому в число зовнішніх факторів відносяться:

Економіко-політичну обстановку в країні.
Бажання інвесторів вкладати кошти в будівництво нових об’єктів житлової нерухомості.
Соціальні фактори (рівень доходу населення, можливості придбання нерухомості).
Стан банківської системи (можливість покупця взяти участь в програмі іпотечного кредитування або інших варіантах розстрочки платежу за придбану квартиру).
Інші обставини, з якими споживач стикається в індивідуальному порядку і в результаті приймає рішення не поспішати з покупкою гостинки або квартири, навіть за умови відсутності посередників.

Внутрішні чинники, від яких залежить ціна нерухомості в Харкові

В даному випадку ціни на продаж нерухомості в Харкові безпосередньо залежать від забудовника, оскільки всі внутрішні фактори можуть грати як позитивну, так і негативну роль. Їх значимість і вплив визначаються тим, як та чи інша компанія, забудовник, зарекомендували себе на ринку нерухомості.

До числа внутрішніх факторів належать:

 1. Релевантність пропозиції з придбання нерухомості. Практика показує, що квартири, орієнтовані на людей з різним фінансовим достатком продаються повільніше, ніж ті, які призначені для конкретної соціальної гілки громадян. Як приклад наведемо житловий комплекс «Бестужівські Сади», в якому активно реалізуються гостинки. Він розрахований на тих людей, які не женуться за зайвою розкішшю, а вважають за краще максимально раціонально використовувати житловий простір. Або, протилежний варіант — квартири бізнес-класу. Вони розраховані на конкретну аудиторію, а не на весь можливий спектр покупців.
  Репутація забудовника. Краще продають квартири ті компанії, які вже добре відомі на ринку продажів. Особливо актуально це в період кризи! Свідома людина ніколи не стане купувати нерухомість у невідомого забудовника, або організації, яка має погану славу. В даному випадку фактор безпосередньо залежить від позиціонування компанії на ринку продажів.
  Якість реалізованої нерухомості. Якщо будинки зводяться з численними технічними порушеннями, про це рано чи пізно дізнаються його мешканці або ті, хто планував придбати квартиру в одній з будівель. Маса негативних відгуків, зіпсована репутація в такому випадку будуть забезпечені, а разом з ними і проблеми з подальшими продажами.
  Цінова політика компанії-забудовника. Пропозиція завжди має бути фінансово вигідним для покупця (незалежно від рівня його доходів). Пропонуючи квартиру економ-класу за завищеною ціною, легко можна зіткнутися з відсутністю бажаючих її придбати. Також і навпаки, якщо елітне житло буде володіти заниженою вартістю. Покупці просто будуть шукати підступ в запропонованому Вами варіанті.
  Місцезнаходження об’єкта. Розташування будинку є принципово важливим фактором, який залежить безпосередньо від забудовника. Мало хто захоче купувати квартиру бізнес-класу в неблагополучному районі міста або в значній відстані від його центру.Якщо зовнішнім факторам ринок нерухомості в Харкові протистояти не здатний, то внутрішні залежать безпосередньо від його «гравців»!

Как менялась цена на недвижимость в Харькове за последние 3 года (в период с весны 2014 по весну 2017 гг.)

Существенные изменения на рынке недвижимости в Харькове начались в период с весны 2014 года. Вызваны они были экономико-политическими проблемами, с которыми столкнулось наше государство и его население. В период острой нестабильности 85% наших сограждан были не готовы купить гостинку или квартиру, даже если имели в тот момент достаточную сумму.

Спрос стал стремительно уменьшаться и, как результат, в долларовом эквиваленте квартиры начали дешеветь (но дорожать в гривне, поскольку национальная валюта очень быстро обесценивалась). Значило ли это, что число продаж гостинок и квартир в Харькове увеличится? Нет! Потому что реальные доходы граждан становились меньше на фоне всеобъемлющей инфляции.

Динамика цен на квартиры менялась следующим образом (в качестве примера приведен период 2014-2015 гг. и средняя стоимость 1-комнатной квартиры в городе Харькове, без учета затрат на услуги посредников):

Динамика средней рыночной стоимости недвижимости за 2014-2015 годы

Фактическая стоимость квартир в указанный период уменьшилась с 34.000 – 39.000 $ до 23.500 – 27000 $. Еще стремительнее менялась цена и 3-х комнатных квартир. Их продажи, практически полностью остановились в Харькове.

Однако после самого масштабного на рынке недвижимости нашего города «пике», с конца 2015 года цены на квартиры зафиксировались и даже стали незначительно повышаться. Причинами тому послужили:

 • Стабилизация экономико-политической ситуации в стране;
 • Отсутствие резких скачков в курсе валют;
 • Привыкание населения к новым реалиям жизни;

Схематически ситуацию в сфере реализации квартир в период с конца 2015 – начала 2016 года можно представить следующим образом:

Динамика средней рыночной стоимости недвижимости за 2015-2016 годы

Рост стоимости недвижимости продолжился и в последующие месяцы на фоне небольших улучшений экономической ситуации в стране. Желающих купить квартиру без посредников постепенно становилось больше.

Немаловажным фактором стало и восстановление объемов строительства жилой недвижимости в городе Харькове. Так, рост числа новостроев и появление новых компаний, которые стали заниматься строительством, привело к дальнейшей стабилизации рынка. А индивидуальные программы кредитования и рассрочки платежа, предлагаемые застройщиками, обеспечили повышение уровня покупательной способности населения.

На период 1.05.2017 стоимость жилой недвижимости в Харькове (без учета услуг посредников) составляет:

На период 1.05.2017 стоимость жилой недвижимости в Харькове

Данные являются усредненными, фактическая стоимость отдельных вариантов может незначительно отличаться от представленной нами.

Какими предложениями на рынке недвижимости в Харькове сегодня интересуются? Стоимость вариантов

Предпочтение коренных жителей и гостей города Харькова кардинально изменились, в сравнении с тем же 2014 годом. Все дело не только в соотношении стоимости недвижимости и уровня зарплат людей, но и в необходимости дальнейшего содержания квартиры.

Если ранее люди выбирали по принципу – «чем больше площадь – тем лучше», то сейчас излишек квадратных метров в квартире рассматривается не в качестве преимущества, а как недостаток. Всему виной в несколько раз подорожавшие коммунальные услуги, которые для многих граждан стали неподъемными!

Какие квартиры харьковчане предпочитают в 2017 году?

Спрос на полноценные 3-х комнатные квартиры (и более) по-прежнему низок, как это было и на рубеже 2014-2015-х гг. Исключение составляют варианты с небольшими планировками («Хрущевки»). Такие квартиры изредка покупают с целью переоборудования под 2-х комнатные варианты или в случаи особой необходимости иметь раздельные комнаты в квартире. Все потому, что цена их на рынке существенно ниже, чем на 3-х комнатные квартиры в других более новых домах. Стандартные «трешки» интересуют тех, кто в меньшей степени пострадал от колебаний курса валют на рынке Украины. Но доля продаж таких квартир не велика.

Двухкомнатные квартиры имеют спрос, но в сравнении с концом 2013 – нала 2014 года он все равно ниже. Тем не менее, нельзя с уверенностью сказать, что двухкомнатные не продаются. Процесс реализации есть, но он не настолько существенен, чтобы говорить о полном «выздоровлении» рынка недвижимости в Харькове.

Ситуация с продажами однокомнатных квартир примерно такая же, как и в предыдущем случае. Особенно вырос спрос на те варианты, которые имеют увеличенную площадь. В таких квартирах владельцы предпочитают максимально убирать перегородки, создавая общее пространство – большую квартиру студию.

И абсолютным хитом продаж на 2017 год стали квартиры-студии, которые обладают уменьшенной площадью, в сравнении с однокомнатными квартирами, но при этом они не менее комфортные. Перечень подобных предложений также весьма впечатляющий:

 • Гостинки площадью от 14 до 36 м2;
 • Двухкомнатные квартиры студии (площадь таких вариантов по-прежнему является оптимальной для проживания);
 • Двухуровневые гостинки.

Главные преимущества гостинок в городе Харькове

 1. Компактные квартиры-студии идеально подходят для небольших семей, студентов или пожилых людей.
 2. Такие варианты имеют хорошую планировку, что позволяет оформить дизайн интерьера самым различным образом.
 3. Стоимость содержания гостинки в разы ниже, чем стандартной однокомнатной квартиры. Расходы на коммунальные услуги минимальны.
 4. Гостинки крайне востребованы среди квартиросъемщиков. Такой вариант имеет смысл приобрести с целью последующей сдачи в аренду!
 5. Стоимость таких апартаментов существенно ниже от цены однокомнатной квартиры. Стало быть, гражданину со средним финансовым доходом приобрести ее гораздо реальнее, чем однокомнатную квартиру.

Недвижимость в новострое или вторичный рынок?

Имеющиеся предложения по продаже гостинок можно распределить на 3 категории:

 • Новострой – жилье в новом современном доме;
 • Реконструкция – продажа гостинок в старом доме, который был восстановлен застройщиком;
 • Вторичный рынок – компактные квартиры в домах – бывших общежитиях.

Среди представленного выбора лучший вариант – это новострой от добросовестного застройщика. Такой дом соответствует современным нормам, он обладает высокими теплоизоляционными свойствами, благоустроенной территорией, а также другими преимуществами.

Реконструкция и гостинки, предлагаемые на вторичном рынке – это «кот в мешке». И даже, несмотря на привлекательные цены, которые могут быть заявлены на недвижимость подобного класса, отсутствие посредников в процессе купли-продажи, рекомендуем отказываться от них!

Ничем хорошим подобное приобретение для Вас не обернется, ведь дому, в котором располагается квартира, может быть не один десяток лет.

В Харькове стали частыми случаи, когда под гостинки переоборудуются здания, ранее использовавшиеся в различных отраслях промышленности. Мало того, что жить в такой гостинке будет небезопасно, так еще и с документами у подобных квартир не всегда все хорошо!

Кращі пропозиції від забудовників Харкова — ЖК «Бестужівські Сади»

Серед найбільш вигідних варіантів нерухомості в місті Харків, рекомендуємо звернути увагу на житловий комплекс «Бестужівські Сади», в якому можна купити гостинку безпосередньо від забудовника, без посередників!

ЖК «Бестужівські Сади» — це 100% новобуд, розташований в затишному районі міста Харкова, всього в 2-х хвилинах від ТРЦ «Французький Бульвар». Поблизу житлового комплексу є велика паркова зона, кілька шкіл та дитячих садків, супермаркети, а також розвинена транспортна розв’язка. Відмінний район для проживання, який знаходиться в безпосередній близькості до центру міста, але далеко від всієї його суєти.

Яку нерухомість можна придбати в ЖК «Бестужівські Сади»?

Варіантів пропозицій досить багато — тому купити житло в представленому житловому комплексі можна, без перебільшення, на будь-який «смак»:

Гостинки, площею від 11 до 50 м2;

цены на недвижимость в Харькове

Планировка гостинки 18 квадратных метров

Планировка гостинки 22,6 квадратных метров

Планировка гостинки в Харькове

Гостинки с евроремонтом

Стоимость представленных гостинок, в соотношении цены и качества, гораздо выгодней, нежели предлагают другие застройщики в Харькове. Продажа смарт-квартир осуществляется без посредников!

О жилом комплексе «Бестужевские Сады»

Дом возведен в соответствии с современными европейскими нормами строительства жилых многоквартирных объектов. Фасад здания утеплен экологически чистыми материалами, благодаря чему в гостинках тепло даже в период самых лютых морозов.

Гостинки в Харькове

В каждой квартире установлены прочные металлические двери с импортной фурнитурой и качественные металлопластиковые окна, обладающие шумопоглощающим эффектом.

Гостинки в Харькове

Территория жилого комплекса надежно защищена от недоброжелателей и проникновения чужих людей. По периметру установлен забор, на входе работает круглосуточный пункт охраны. Доступ во двор ЖК «Бестужевские Сады» осуществляются по магнитным ключам, которые есть у каждого владельца гостинки. В дополнение к этому установлена система круглосуточного видеонаблюдения.

Гостинки в новостройке с ремонтом

Нагадуємо, що продаж гостінок здійснюється безпосередньо від забудовника, без посередників!

Чи можна заробити на нерухомості в Харкові з урахуванням нинішньої ситуації на ринку?

Квартири, гостинки і інша нерухомість — це головний «споживчий продукт» для більшості людей. Але, для деяких це ще і спосіб заробітку — основний або додатковий дохід.

Варіантів отримати дохід, працюючи з нерухомістю, більш ніж достатньо:

Бути посередником в процесі купівлі-продажу. Допомога продавцям реалізувати їх нерухомість в найкоротші терміни, а покупцям — вибрати гідний варіант. Заробіток в даному випадку фіксований або в% еквіваленті від вартості об’єкта.
Купівля гостінок, однокімнатних квартир (найбільш продаються на ринку варіанти) з метою подальшого перепродажу за вищою ціною.
Придбання квартир в аварійному стані з метою подальшого ремонту і реалізації за ціною, яка перевищить всі Ваші витрати.
Оренда гостінок, квартир (подобова або на тривалий термін).

Це лише мала частина тих варіантів, які дозволяють заробити гроші на власній або чужій нерухомості. Наскільки вони актуальні?

Незважаючи на всі кризові явища, які ринок зазнав за останні роки, заробити на гостинках, квартирах економ і бізнес-класу сьогодні не складає труднощів. Особливо актуальним є варіант оренди житлової площі — попит на неї як і раніше дуже високий!

Що стосується питання купівлі-продажу і посередництва в цих операціях, зараз для цього не найкращі часи. Вся справа в тому, що кількість агентств нерухомості, які заробляють таким чином, істотно зросла, а ось щорічне число реалізованих об’єктів значно менше, ніж було в 2014 році. Між посередниками конкуренція вкрай висока!

Прогнози на подальший стан ринку нерухомості в Харкові

Останнім часом ми бачимо явну тенденцію до поліпшення економічної ситуації в Харкові, і в Україні в цілому. Подібні події не можуть не вплинути і на ринок нерухомості.

На нашу думку, якщо в Україні і далі збережеться стабільна політична, економічна і соціальна ситуація, ринок нерухомості в Харкові і далі буде розширюватися, за рахунок стабільно зростаючого числа вигідних пропозицій. Але сподіватися на зниження цін на нерухомість не варто, оскільки зараз вони і так знаходяться в обґрунтованих рамках.

Головними факторами ризику для ринку нерухомості в Харкові і Україні залишаються:

Бойові дії на території сходу країни. Ситуація донині залишається напруженою і шляхи до її розв’язання поки до кінця не визначені.
Можлива зміна влади, ймовірність чого в Україні як і раніше залишається високою.
Крах банківської системи в країні. Комерційні банки і далі продовжують закриватися, що негативним чином позначається на економіці України.

У тому випадку, якщо в країні знову настануть події, схожі з тими, що відбувалися в 2014-році, важко припустити, як це відіб’ється на ринку нерухомості.

Висновки, підведення підсумків по представленого матеріалу

Хочеться вірити в те, що найгірше вже позаду і далі всіх нас чекає щасливе майбутнє! Але, точно цього, на жаль, ніхто не скаже!

Спираючись на все те, про що говорилося, висновки можна представити таким чином:

Найгірші часи ми пережили і ймовірність того, що щось подібне може повторитися в аналогічних масштабах невисока.
Ринок нерухомості поступово приходить в своє нормальне русло, хоча і з певними змінами, які викликані погіршенням економіки в нашій країні.
Пріоритети харків’ян і українців змінилися в питанні вибору і покупки нерухомості. Замість просторих квартир наші з Вами співвітчизники віддають перевагу компактним апартаментів — готельного типу, смарт-квартирах і інших подібних варіантів. Виняток становлять лише ті, кого криза торкнулася в меншій мірі.
Незважаючи на зниження купівельної спроможності харків’ян, більшість вважає за краще все ж квартири або гостинки в новобудові, замість вторинної нерухомості і квартир у відреставрованих будинках. І це правильне рішення, яке дозволить уникнути непередбачених витрат надалі!
Коли настане найкращий час для покупки квартири? Цей час уже настав! Ніхто не знає — гірше буде завтрашній день або краще. Тому рекомендуємо не тримати гроші «під подушкою», а найближчим часом вирішити житлове питання, якщо воно актуальне для Вас. Тим більше, що продажі гостінок в ЖК «Бестужівські Сади» йдуть повним ходом!

Ми ж хочемо побажати Вам удачі, будьте впевнені в своїх рішеннях і тоді у Вас все буде добре, незалежно від тієї атмосфери, яка панує навколо!


Популярные запросы:

#гостинки со своим санузлом и кухней, #малогабаритки, #новые гостинки в Харькове.

Цены на недвижимость в Харькове
Reviewed by Администратор on.
Summary:Недвижимость в Харькове крайне сильно подвержена влиянию различных внутренних и внешних факторов. Они могут осуществлять и положительное, и отрицательное воздействие на весь рынок, а также на отдельных его участников.

Description:Стоимость недвижимости в Харькове 2014-2017
Rating: 5