
Поняття і основні тенденції
Еко-стиль (від грец. Eikos — будинок) з’явився порівняно недавно, в кінці ХХ століття. Його родоначальниками вважаються скандинавські дизайнери. Вони прагнули створити природну атмосферу, яка насичується жителя великого міста чистою енергетикою, допомагає відпочити і максимально розслабитися після важкого дня.
Такий стиль є створення інтер’єру, який буде давати максимальне єднання з природою. У ньому використовуються тільки натуральні матеріали: дерево, глина, скло, камінь. Предметів меблів і декору надається особлива природна форма. Переважають спокійні тони: бежевий, коричневий, зелений, блідо-блакитний, сірий.
Вартість матеріалів досить висока. При їх обробці застосовуються новаторські технології, що відбивається на ціні. Однак, незважаючи на це, еко-стиль набирає популярність з кожним роком.
Плюси еко-стилю:
- екологічність;
- захист навколишнього середовища;
- сприятливий вплив на психоемоційний стан;
- велика кількість світла;
- мінімум деталей;
- безліч кімнатних рослин.
Тепер про кожному пункті докладніше.
Екологічно чисті матеріали створюють хороший мікроклімат. У таких приміщеннях легше дихати. У той час як пластик, ДСП і інші штучні складові можуть виділяти шкідливі сполуки, які негативно впливають на самопочуття.
Меблі з натуральних матеріалів легко можна утилізувати або переробити без шкоди для навколишнього середовища. Планета настільки переповнена сміттям, що через кілька десятиліть може статися екологічна катастрофа. Тому кожен повинен внести свою лепту, щоб уникнути цього.
Природні кольори та оточення, дотик до природним компонентам здатні заспокоювати і стабілізувати емоційний стан. У «кам’яних джунглях», як ще називають мегаполіси, дуже важливо закриватися від великої кількості гаджетів, техніки, чітких геометричних форм і занурюватися в спокійну природну атмосферу.
Еко-стиль має на увазі багато природного світла. Простір має бути максимально відкрито, а інтер’єр не перевантажений декором. Адже використання теплих тонів і натуральної сировини вже створюють затишок.
Чого має бути багато в такій квартирі, так це рослин. Вони не тільки додають природності, а й очищають повітря, тим самим допомагаючи надихатися киснем після вулиць, наповнених вихлопними газами.

Основні характеристики
Головний фокус еко-стилю — це природність у всьому. У такому інтер’єрі практично немає візерунків і чітких форм. Все максимально просто і лаконічно.
Стіни обклеюються паперовими однотонними шпалерами. На них може бути мінімальний малюнок, наприклад листя або камені. Одну стіну можна декорувати шпоном, бамбуком або корковим покриттям.
Стеля покривається звичайною білою штукатуркою. Цікаво буде виглядати поєднання з дерев’яними балками.
Пол зазвичай затьмарюється паркетом. Поєднання світлих і темних порід створює цікаву гру кольору, яка не суперечить законам еко-стилю. На кухні і в санвузлі застосовується керамічна плитка або оздоблювальний камінь.
На окрему увагу заслуговує меблі. Зазвичай вони виготовлені з масиву. Також популярні крісла, столи і стільці з ротанга, які полегшують інтер’єр. Табурети можна зробити з цільного спилювання. Це додасть автентичності. Стільниці в основному кам’яні або мармурові.
В якості оббивки використовуються тільки натуральні тканини: рогожка, льон. Штори шиються з ситцю і циновки. Цінується незабарвлений матеріал, саме він надає самобутність і додає природності.
Доповнюють інтер’єр такі елементи декору: глиняні вази з сухоцвітом, плетені кошики, живі квіти, акваріум.
Посуд в квартирі повинна бути проста і однотонна з кераміки або скла.
Єднання з природою за допомогою створення максимально природного середовища допоможе людям хоча б вдома захищати себе від безлічі гаджетів, синтетичних матеріалів і забрудненого повітря.
Еко-стиль — новий напрямок в дизайні інтер’єру, яке здатне повністю змінити уявлення про комфортне житло. Спокій і тепло, що випромінюється натуральними матеріалами, дарує спокій і безтурботність. Саме це потрібно сучасній людині.