Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 22.10.2019

Просмотров:

У чому відмінності квартир на першому і останньому поверсі? Яка краще?

Найбільш затребувані у мешканців квартири на середніх поверхах. Через це у покупців самих верхніх або нижніх кімнат з’являється можливість заплатити менше.
Важливо! Забудовники часто знижують ціну за квадратний метр на першому і останньому поверсі.
Вибір поверховості часто обумовлений виключно особистими уподобаннями. Але це не скасовує того, що у крайніх поверхів є свої переваги і недоліки.

Особенности нижних квартир

Мешканці першого поверху економлять не тільки на придбання нерухомості. Вони також не залежать від ліфта, а тому (при наявності ОСББ) не оплачують цей рядок в рахунках за комунальні послуги.
Важливо! В незалежності від ліфта є функціональне зручність. Особливо для сімей з маленькими дітьми, членами сім’ї з інвалідністю або літніх мешканців.
Інші переваги нижніх квартир:

 • влітку зберігається прохолода і тінь (якщо біля вікна ростуть дерева);
 • простіше переїхати, оформити доставку (на те, щоб занести великі предмети в квартиру знадобитися менше часу і / або грошей);
 • можна рухати меблі або виконувати інші дії, не боячись потривожити сусідів знизу (залити когось теж не представляється можливим).
У чому відмінності квартир на першому і останньому поверсі? Яка краще?

З мінусів для перших поверхів найчастіше називають те, що всі звуки з вулиці неминуче проникають в кімнати. Але для сучасних новобудов такий недолік неактуальний: тут охоронювані упорядковані дворики, тому всі проблеми будуть успішно вирішуватися тільки між сусідами.
Якщо переживаєте, що взимку тут буде дуже холодно і сиро, заздалегідь подбайте про радіатори опалення. У новобудовах забудовники часто передбачають цей момент самостійно. Уточніть питання перед покупкою.

Особливості верхніх квартир

Головна перевага останнього поверху — вид з вікна. Кожен день у мешканців є можливість спостерігати красиву панораму міста. А в теплу пору року їй можна насолоджуватися годинами сидячи на балконі. З цієї причини верхні квартири виглядають дуже привабливо. І не тільки по цій:

 • менше ймовірності, що вас затоплять (тільки при наявності дірок у даху, що в новобудовах нонсенс);
 • низький рівень шуму;
 • чистіше повітря;
 • хороший натиск води (оскільки всі комунікації подаються зверху вниз з технічних верхніх поверхів).

До недоліків останніх поверхів відноситься те, що влітку вони швидко нагріваються. Вирішити цю проблему допоможе установка кондиціонерів.
Також саме мешканців верхніх поверхів доведеться ходити найбільше, якщо зламається ліфт. Але це не проблема, якщо у вас немає труднощів у пересуванні. Якщо є — звичайно, нижній варіант підійде вам більше.

Яка краще?У чому відмінності квартир на першому і останньому поверсі? Яка краще?

Як бачимо, верхні і нижні квартири рівнозначні. Хоча і відрізняються перевагами і недоліками. Просто перші підходять для одних категорій населення, а останні для інших.
Так, перший поверх зазвичай вибирають:

 • сім’ї з маленькими дітьми;
 • люди з інвалідністю;
 • люди похилого віку;
 • інвестори, які збираються перетворити житлову нерухомість в комерційну.

Останній поверх — улюблений поверх людей, які люблять красивий вид з вікна, тишу і побути наодинці з собою. Крім того, він краще підходить алергікам, яким важливий чистіше повітря. Але аналітики будівельних компаній стверджують, що такий поділ умовно, тому сміливо в виборі покладайтеся лише на свої уподобання.
Іноді у людей для покупки виникають несподівані причини. Наприклад, перший поверх краще для власників електромобілів, оскільки на даний момент в країні мало джерел для підзарядки десь в місті.