Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 21.01.2020

Просмотров:

У ЯКОМУ КОЛЬОРІ КРАЩЕ ЗРОБИТИ КУХНЮ?

Кухня — це не лише робоча зона. Тут ми насолоджуємося смачними стравами, спілкуємося з сім’єю, ділимося новинами, відволікаємося від робочого процесу або відпочиваємо за чашкою чаю. Тому важливо зробити це місце комфортним і затишним.

Один з головних принципів — підібрати кольори інтер’єру, які будуть підходити саме Вам. Під час вибору важливо враховувати такі нюанси:

  • характер господарів;
  • ритм їхнього життя;
  • сторона розташування кухні;
  • її розміри;
  • стиль, у якому оформлена квартира.

 

Темперамент мешканців

Загальноприйнятий поділ на холериків, сангвініків, меланхоліків і флегматиків знаходить своє відображення в кольоровій гамі, яка підбирається для інтер’єру.

Холерикам та сангвінікам підійдуть яскраві відтінки, які символізують енергію і активність: червоний, жовтий, соковито-зелений.

Меланхолікам і флегматикам — навпаки, холодні або нейтральні тони: білий, блакитний, синій, коричневий. Вони відповідають стриманому та спокійного настрою господаря.

Вплив ритму життя

Ваша робота також може вплинути на вибір домінуючих відтінків. Якщо протягом дня Вам доводиться багато спілкуватися і активно проводити час, кухню краще оформляти в більш спокійних тонах. Так Ви зможете розслабитися і відпочити.

Якщо ж робота монотонна й одноманітна, тоді додавайте більше яскравих акцентів, щоб підбадьоритися і переключитися.

 

Сонячна або тіньова сторона?

Від цього пункту залежить вибір теплих або холодних кольорів. Якщо вікна виходять на сонячну сторону, використовуйте в інтер’єрі кухні приглушені тони. Від занадто яскравих стін або меблів краще відмовитися: вони будуть виглядати досить активно і можуть збуджувати нервову систему.

На тіньовій стороні холодна палітра (блакитний, синій) буде виглядати похмуро, а пастельна — брудно. Тут можна використовувати яскраві теплі кольори, які будуть компенсувати недолік природного освітлення.

Типи поєднання кольорів

У кухонній зоні можна використовувати більше кольорів. Зазвичай за основу беруть просту формулу: 60/30/10, де 60% буде становити базовий тон, 30% — додатковий, 10% — яскраві акценти.

Є три основних види поєднання:

  • монохромне;
  • контрастне;
  • гармонійне.

Можна використовувати колірне коло, який передає веселковий спектр у різних відтінках.

Для консерваторів краще підійде монохромне поєднання — використання кольорів з одного сегмента. Наприклад, стіни будуть оформлені в бежевих тонах, кухонний гарнітур — коричневий, акценти — помаранчеві.

Контрастне поєднання підходить для неординарних особистостей, для тих, хто любить експерименти. Тут поєднуються протилежні кольори веселкового спектру (червоного та зеленого, синього та помаранчевого). Щоб інтер’єр не виглядав кричущо, краще використовувати глибокі приглушені тони і розбавляти їх нейтральними.

Гармонійне поєднання передбачає використання сусідніх кольорів. Наприклад, комбінація зеленого, жовтого і помаранчевого буде виглядати оригінально, але при цьому доречно.

 

Розміри кухні

Маленьке приміщення краще оформляти в білих, бежевих, ніжно-блакитних та інших світлих відтінках, які будуть візуально розширювати простір.

У великих кухнях допускається використовувати контрастні переходи, а також великі яскраві елементи.

 

Стиль

Якщо Ваш будинок оформлений в класичному стилі або арт-деко, для кухні обирайте неяскраві приглушені тони: коричневий, блакитний або нейтральний білий.

Для провансу характерні пастельні відтінки: блідо-зелений, ніжно-блакитний, м’який рожевий.

Скандинавський стиль — це природна світла палітра з яскравими акцентами.

У стилі лофт переважають сірі, цегляні, металеві тони.

Еко-стиль і кантрі люблять природні кольори під дерево, глину, камінь, траву, пісок.

 

Порада! Пол і стільниці оформляйте в світлих тонах. Вони більш практичні. На темних поверхнях буде видно розводи, пил, сліди від пальців, крихти.

 

Використовуючи ці поради, Ви зможете створити затишну і теплу атмосферу на своїй кухні.