
За останні роки об’єднання кухні і вітальні стало дуже популярним. Нові будинки часто будуються з такою плануванням, а мешканці вторинного житла переробляють свої квартири, таким чином підвищуючи їх функціональність.
Позитивні і негативні сторони
Виділимо плюси і мінуси такого варіанту. Основна перевага в тому, що приміщення виходить більш світлим і просторим. Під час роботи на кухні можна дивитися телевізор, спостерігати за граючими дітьми, спілкуватися з сім’єю або друзями.
Але без мінусів не обійтися. По-перше, по квартирі будуть сильніше поширюватися запахи. У вітальні буде шумно через води і працюючої техніки. Ці нюанси потрібно продумати і вирішити ще до ремонту. Витяжка повинна бути потужна, техніку краще купувати з мінімальним рівнем шуму, а раковину знизу можна обробити шумоізоляцією.
Зонування
Продумуючи дизайн, в першу чергу потрібно вирішити, як Ви будете відокремлювати кухню від вітальні. Все одно візуально це робити необхідно.
Зазвичай для цього використовують:
- різні оздоблювальні матеріали;
- легкі перегородки;
- подіум;
- меблі.
Для кухні застосовуються волого і жаростійкі матеріали. Це загартоване скло, плитка, шпалери, що миються. Важливо витримати єдину колірну гаму з більш м’якою фактурою вітальні. Такий перехід створює хорошу візуалізацію відділення простору.
При виборі перегородок часто вважають за краще скляні панелі, ширми з бамбука, стелажі, а також фіранки з намистин, які, до речі, можуть стати вигідним елементом декору. У класичному стилі не втрачають популярність арки і колони.
Побудувавши подіум і піднявши зону кухні, Ви створите якийсь бар’єр, що також візуально відокремить вітальню.
Серед меблів зараз для цієї мети часто використовують стіл-острів. Це багатофункціональний стіл, який розташований по центру, а в нашому випадку на кордоні двох зон. Він може бути квадратним або прямокутним. Така ідея прийшла з ресторанного бізнесу, де важливо було забезпечити роботу кількох людей.
Ще один вдалий предмет меблів — це барна стійка. Вона може служити робочою поверхнею і обіднім столом.
Приклади оформлення
Загальні принципи об’єднаної зони — це велика кількість світла і візуальне розширення простору. Краще використовувати світлі тони, а розбавлять інтер’єр невеликі яскраві елементи.
Глянцеві гладкі поверхні, хромовані ніжки і фурнітура додадуть трохи лиску, але при цьому ще більше візуально збільшать приміщення.
Тепер розглянемо кілька варіантів оформлення в різних стилях.
Класичний стиль
Оформляючи квартиру в цьому стилі, дизайнери часто використовують дорогі натуральні матеріали. Велика кількість світла доповнюється великим вікном. Техніка в основному підбирається в ретро-стилі. Часто вона чорного кольору з дзеркальними поверхнями.
Сучасний стиль
Для такого інтер’єру характерний мінімалізм. Кожна деталь функціональна і символічна. Сталеві рівні поверхні, фурнітура без зайвого декору, техніка на сенсорному керуванні — така лаконічність характерна для жителів мегаполісу.
Прованс
Романтика Франції створює максимальний комфорт. Часто цей стиль використовують в заміських будинках. Ненав’язливі квіткові мотиви кухонного гарнітура налаштовують на спокій. У вітальні встановлюють вінтажний камін і м’які дивани.
скандинавський стиль
Його часто використовують для невеликих квартир. Колірна гамма і фактура максимально розширюють простір. За основу береться білий колір, в який додаються елементи ніжно-блакитного. Рівні гладкі поверхні кухонної зони розбавляються килимками, подушечками і іншими елементами в вітальні, які додають затишку.
Лофт
Це сміливе рішення для неординарних особистостей. Для такого стилю характерні цегляні стіни, відкриті комунікації, грубо оброблені дерев’яні поверхні і велика кількість металу. Спеціально створена потертість на меблів створює відчуття навмисної недбалості, основного посилу стилю лофт.
Об’єднана зона кухні і вітальні може стати місцем втілення Ваших дизайнерських фантазій. Облаштувавши її функціонально і ергономічно, Ви зможете в комфорті насолоджуватися відпочинком у колі сім’ї.