Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 26.07.2019

Просмотров:

Вибирай як профі: як визначитися з плануванням нової квартири

Зараз на ринку первинної нерухомості величезний вибір. Забудовники пропонують варіанти планувань на будь-який смак: від стандартних до сучасних вільних. При цьому є можливість купити квартиру в новобудові на ранньому етапі будівництва і не тільки заощадити до 30% від суми придбання, але і вказати свої побажання з приводу того, як має виглядати житло.
При цьому така кількість можливостей може, навпаки, ускладнювати вибір. При покупці квартири і так є багато моментів, які варто врахувати:

 • клас новобудови (елітний, комфорт або економ);
 • матеріал, з якого зводиться будівля;
 • поверховість;
 • розташування;
 • фінансові можливості і т.д.

До кожного моменту потрібно підходити відповідально і планування — не виняток.
Важливо! Крім інформації і рекомендацій, зазначених нижче, варто покладатися на свою інтуїцію. Обов’язково подивіться на все сподобалися варіанти наживо і прислухайтеся до своїх відчуттів — наскільки вам самим комфортно в тій чи іншій квартирі.

Види планувань

Вибирай як профі: як визначитися з плануванням нової квартири

Традиційна (закрита)

Закрита планування передбачає наявність декількох функціональних зон, розмежованих міжкімнатними стінками. До неї можуть відноситься як двушки і троячки, так і однушки.
Традиційний варіант — це те, що ви звикли бачити в старих будинках радянської будівлі. Для однушки це:

 • одна кімната, що виконує зазвичай роль спальні / вітальні / їдальні;
 • окрема кухня (малогабаритна або повноцінна, в залежності від квадратури житлоплощі);
 • санвузол (роздільний або суміщений).

Опціально може бути присутнім балкон або лоджія. Для дво- і трикімнатних квартир все те ж саме, тільки додається відповідну кількість додаткових кімнат.
Функціональні зони зазвичай об’єднані коридором. Залежно від планування кімнати можуть бути ізольовані один від одного або бути прохідними. При цьому в обох варіантів є недоліки:

 • коридори додають «зайві метри» і «мертві кути», в результаті чого ви переплачуєте за
 • невикористовувані квадрати;
 • в прохідних кімнатах незручно облаштовувати спальню або кабінет, оскільки в них немає відчуття особистого простору.

Головні переваги закритого типу житлоплощі:

 • ізольованість функціональних зон, що зручно, якщо разом проживають відразу кілька членів сім’ї;
 • простота вибору дизайну, оскільки для класичних квартир є вже безліч готових варіантів поділу простору.

Студійна (відкрита)

Вибирай як профі: як визначитися з плануванням нової квартири

Квартири-студії — це однушки з європейської плануванням, в яких відсутні міжкімнатні перегородки. Стінками обгороджений тільки санвузол, а кухня і житлова кімната суміщені.
Студії хороші тим, що в них можна облаштувати що завгодно. Відкритий простір можна розділити на функціональні зони за допомогою:

 • дизайну;
 • архітектурних споруд;
 • умеблювання і т.д.

Просторі еврооднушкі дуже світлі (денне світло проникає в усі куточки квартири), з хорошою акустикою. Але їх відкритість є одночасно перевагою і недоліком. У студії неможливо ізолюватися від інших членів сім’ї, якщо на одній житлоплощі проживає відразу кілька людей.

 

Європейська (комбінована)

На цього типу належать двушки і троячки з європейської плануванням. Простір однієї житлової кімнати поєднане з кухнею, як і в студії, плюс додається одна або кілька додаткових кімнат, відділених стінами.
Комбінована планування — це компроміс між відкритими і закритими житлоплощі. У ній максимально раціонально використовується простір. Ні «зайвих метрів», за які доводиться переплачувати, але є ізольовані кімнати, в яких можна облаштувати функціональні зони, що вимагають особистого простору (спальню, кабінет, тощо)

Правила вибору планування

Кількість кімнат і квадратура — це питання індивідуальних переваг і фінансових можливостей. Але такі рекомендації по вибору універсальні:

 1. Коридорів має бути якомога менше. Це квадратні метри, які не будуть жодним чином використовуватися.
 2. Наявні коридори повинні бути достатньо широкими. Тоді це приміщення можна буде пристосувати для зберігання речей.
 3. Передпокій повинен бути досить просторою, щоб в ній містилися всі мешканці. Інакше в моменти, коли ви всі разом будете повертатися додому (навіть якщо це відбувається нечасто), вам буде тісно.
 4. Всі двері з передпокою повинні вести в кімнати загального користування (вітальню, їдальню або кухню).
 5. Вікна бажано повинні бути великими, а стелі — високими. Ці фактори зроблять навіть малогабаритну квартиру візуально просторіше і світліше.
 6. Форма кімнат повинні бути наближена до квадрату. Уникайте занадто витягнутих, вузьких кімнат, а також закруглених варіантів. Підібрати меблі в такі квартири дуже складно.
 7. Вікна дитячої та спальні повинні виходити на південну або східну сторону. Так в кімнатах буде тепло і затишно. У північній стороні теж є свої переваги (вас не будять промені сонця, а влітку не мучить спека), але потрібно пам’ятати і про її особливості. Якщо всі вікна в квартирі виходять на північ, в ній буде холодно, тому доведеться подбати про утеплення житла.

Дотримуючись цих простих правил ви без проблем зможете визначитися з вибором нової нерухомості. А якщо питання все ще залишилися, зв’яжіться з представником компанії-забудовника і отримаєте необхідну кваліфіковану допомогу прямо зараз.