
Зараз на ринку первинної нерухомості величезний вибір. Забудовники пропонують варіанти планувань на будь-який смак: від стандартних до сучасних вільних. При цьому є можливість купити квартиру в новобудові на ранньому етапі будівництва і не тільки заощадити до 30% від суми придбання, але і вказати свої побажання з приводу того, як має виглядати житло.
При цьому така кількість можливостей може, навпаки, ускладнювати вибір. При покупці квартири і так є багато моментів, які варто врахувати:
- клас новобудови (елітний, комфорт або економ);
- матеріал, з якого зводиться будівля;
- поверховість;
- розташування;
- фінансові можливості і т.д.
До кожного моменту потрібно підходити відповідально і планування — не виняток.
Важливо! Крім інформації і рекомендацій, зазначених нижче, варто покладатися на свою інтуїцію. Обов’язково подивіться на все сподобалися варіанти наживо і прислухайтеся до своїх відчуттів — наскільки вам самим комфортно в тій чи іншій квартирі.
Види планувань
Традиційна (закрита)
Закрита планування передбачає наявність декількох функціональних зон, розмежованих міжкімнатними стінками. До неї можуть відноситься як двушки і троячки, так і однушки.
Традиційний варіант — це те, що ви звикли бачити в старих будинках радянської будівлі. Для однушки це:
- одна кімната, що виконує зазвичай роль спальні / вітальні / їдальні;
- окрема кухня (малогабаритна або повноцінна, в залежності від квадратури житлоплощі);
- санвузол (роздільний або суміщений).
Опціально може бути присутнім балкон або лоджія. Для дво- і трикімнатних квартир все те ж саме, тільки додається відповідну кількість додаткових кімнат.
Функціональні зони зазвичай об’єднані коридором. Залежно від планування кімнати можуть бути ізольовані один від одного або бути прохідними. При цьому в обох варіантів є недоліки:
- коридори додають «зайві метри» і «мертві кути», в результаті чого ви переплачуєте за
- невикористовувані квадрати;
- в прохідних кімнатах незручно облаштовувати спальню або кабінет, оскільки в них немає відчуття особистого простору.
Головні переваги закритого типу житлоплощі:
- ізольованість функціональних зон, що зручно, якщо разом проживають відразу кілька членів сім’ї;
- простота вибору дизайну, оскільки для класичних квартир є вже безліч готових варіантів поділу простору.
Студійна (відкрита)

Квартири-студії — це однушки з європейської плануванням, в яких відсутні міжкімнатні перегородки. Стінками обгороджений тільки санвузол, а кухня і житлова кімната суміщені.
Студії хороші тим, що в них можна облаштувати що завгодно. Відкритий простір можна розділити на функціональні зони за допомогою:
- дизайну;
- архітектурних споруд;
- умеблювання і т.д.
Просторі еврооднушкі дуже світлі (денне світло проникає в усі куточки квартири), з хорошою акустикою. Але їх відкритість є одночасно перевагою і недоліком. У студії неможливо ізолюватися від інших членів сім’ї, якщо на одній житлоплощі проживає відразу кілька людей.
Європейська (комбінована)
На цього типу належать двушки і троячки з європейської плануванням. Простір однієї житлової кімнати поєднане з кухнею, як і в студії, плюс додається одна або кілька додаткових кімнат, відділених стінами.
Комбінована планування — це компроміс між відкритими і закритими житлоплощі. У ній максимально раціонально використовується простір. Ні «зайвих метрів», за які доводиться переплачувати, але є ізольовані кімнати, в яких можна облаштувати функціональні зони, що вимагають особистого простору (спальню, кабінет, тощо)
Правила вибору планування
Кількість кімнат і квадратура — це питання індивідуальних переваг і фінансових можливостей. Але такі рекомендації по вибору універсальні:
- Коридорів має бути якомога менше. Це квадратні метри, які не будуть жодним чином використовуватися.
- Наявні коридори повинні бути достатньо широкими. Тоді це приміщення можна буде пристосувати для зберігання речей.
- Передпокій повинен бути досить просторою, щоб в ній містилися всі мешканці. Інакше в моменти, коли ви всі разом будете повертатися додому (навіть якщо це відбувається нечасто), вам буде тісно.
- Всі двері з передпокою повинні вести в кімнати загального користування (вітальню, їдальню або кухню).
- Вікна бажано повинні бути великими, а стелі — високими. Ці фактори зроблять навіть малогабаритну квартиру візуально просторіше і світліше.
- Форма кімнат повинні бути наближена до квадрату. Уникайте занадто витягнутих, вузьких кімнат, а також закруглених варіантів. Підібрати меблі в такі квартири дуже складно.
- Вікна дитячої та спальні повинні виходити на південну або східну сторону. Так в кімнатах буде тепло і затишно. У північній стороні теж є свої переваги (вас не будять промені сонця, а влітку не мучить спека), але потрібно пам’ятати і про її особливості. Якщо всі вікна в квартирі виходять на північ, в ній буде холодно, тому доведеться подбати про утеплення житла.
Дотримуючись цих простих правил ви без проблем зможете визначитися з вибором нової нерухомості. А якщо питання все ще залишилися, зв’яжіться з представником компанії-забудовника і отримаєте необхідну кваліфіковану допомогу прямо зараз.