Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 13.09.2019

Просмотров:

Вітальня кімната в стилі контемпорарі

Поняття «контемпорарі» (з англ. Contemporary) почали застосовувати до мистецтва в другій половині 20 століття. Дослівно воно перекладається як «сучасний» і вперше було застосовано серед аналітиків нинішнього мистецтва. Таке поняття давало натяк, що об’єкт мистецтва не належить до якогось відомому напрямку — це самостійний, самобутній вид.
Пізніше, таким епітетом стали називати різні напрямки: живопис, скульптури, танці, дизайни інтер’єрів. Якщо заглянути в суть поняття, стане ясно — контемпорарі не має однозначного визначення, рамок, виражених ознак. Це поняття лаконічно поєднує в собі різні стилі, техніки, образи, практики.

Вітальня кімната в стилі контемпорарі

Принципи напрямки контемпорарі

Основні тези, що характеризують даний стиль — модний, сучасний, комфортний. Для більш широкого розуміння, варто зауважити, що це сукупність всіх позитивних характеристик з різних напрямків. Контемпорарі увібрав в себе пишність класики, прогресивність модерну, нотки етніки та інше.
Цей напрямок не має строгих рамок у виконанні. Основними «вимогами» можуть стати: різноманітність, стриманість, функціональність. Але ці поняття для багатьох залишаються розмитими. Тому давайте спробуємо розібратися: який же він — стиль контемпорарі?

Ознаки та риси стилю

У середині 20 століття пишність і розкіш були доступні лише одиницям, а переважна більшість людей жили скромно і не відрізнялися від своїх сусідів. Однакові шпалери, меблі, посуд — зрівнювали всіх, Недава нікому привілеїв. Це рівність і стало основою даного напрямку, маючи на увазі лаконічність.
Розкладні столи, висувні полки, диван, що перетворюється в ліжко, тумбочки з потайними відділеннями — лягли в основу поняття функціональність.
Різноманітність з’явилося завдяки безлічі різних декоративних компонентів. Оскільки в той час не було вибору декору, то в квартирах з’являлися сувеніри, привезені з поїздок, елементи передаються у спадок. Така різноманітність приємних дрібниць з історією, не пов’язаних одним стилем, стало родзинкою цього напрямку

Вітальня кімната в стилі контемпорарі

Трансформація напрямки

Сьогодні цей стиль вибирають люди, які не бажають відповідати конкретному, загальним правилом. Інтер’єр контемпорарі поєднує різні напрямки і епохи. У ньому гармонійно поєднуються мінімалізм, скандинавський стиль, еклектика, модернізм і класика.
Оздоблення оформляється в стриманих тонах бежевого, кремового, коричневого, білого кольорів. Включає меблі серійного виробництва — комфортну, з прямими лініями, стриману.

Вітальня — основи дизайну

Скандинавський стиль ліг в основу обробки — це світлі тони, що роблять простір «повітряним», просторим. Від мінімалізму взято грамотне використання меблів, розстановки предметів, а також прямі лінії, геометричні форми, простота виконання. Хай-тек привніс оригінальність ідей меблів, яка виконує різні функції. Модульні меблі, яка здатна міняти форму, підлаштовуючись під ситуацію. Маленький кавовий столик розкладається в великий обідній стіл. Кутовий диван здатний перетворитися в просторе ліжко. Модулі, що становлять єдину композицію, в розібраному вигляді несуть різний функціонал: диван стає декількома кріслами, м’які елементи сидінь перетворюються в пуфи, зсунуті тумбочки приймають форму столу і так далі.
Ну і не варто забувати про популярних меблевих стінках, які вміщували платтяна шафа, вітрину для зберігання посуду, бар, безліч ящиків, відкидну стільницю для роботи. Такі меблі була дуже популярна в середині 20 століття.