
Для человека, который планирует покупку квартиры в новом доме, часто стоит нелегкий выбор: купить её с готовой отделкой или сделать ремонт самому.
В першу чергу розберемося, які види обробки існують від забудовника.Зазвичай житло здається з чорновою або чистової обробкою, або «під ключ».У чорновому варіанті будівельники встановлять тільки вхідні двері та металопластикові вікна. Іноді сюди також входить стяжка підлоги.
При чистової обробки також прокладається електропроводка, вирівнюється стеля і стіни, кладеться плитка в санвузлі і підлогове покриття, клеяться шпалери. Зазвичай пропонується кілька варіантів дизайну. Їх можна побачити в електронній презентації.
Перші два типи обробки часто передбачені в квартирах класу економ і стандарт. Нерухомість вищого класу зазвичай здається з голими стінами. У ній господарі вважають за краще робити індивідуальний дизайнерський ремонт «під ключ».
Отже, можна виділити такі переваги готової обробки:вигідно для здачі в оренду;
швидке заселення;економія часу, сил, грошей і нервів.
Тепер про все докладніше.
Якщо квартиру планується здавати, то краще купити її з чистової обробкою. По-перше, це дешевше, а по-друге, Ви зможете почати заробляти швидше, не витрачаючи часу на ремонтні роботи. Хоча з індивідуальним ремонтом ціна оренди буде вище.
Другий пункт також важливий. Люди, які знімають житло або переїжджають з іншого міста, хочуть заселитися швидше, а з готовою обробкою це можна зробити відразу.
При самостійному ремонті Вам потрібно буде приділяти багато часу на його контроль. Крім того, якщо Ви самі купуєте матеріали, потрібно їздити по будівельним супермаркетам, а це досить довгий і виснажливий процес. Та й зазвичай свій ремонт виходить дорожче, адже забудовник замовляє будматеріали оптом, а вартість робіт при великому обсязі буде нижче.

Забудовник завжди прагне заощадити, тому він може найняти некваліфікованих будівельників і закупити неякісні матеріали. Звичайно, можна пред’явити претензії, але, на жаль, не завжди вдається виявити недоліки відразу. Часто вони стають помітні лише через кілька місяців.
Ще один мінус готової обробки — це типовість. Напевно у кого-то з сусідів буде точно такий же ремонт, як у Вас. Тому, якщо Ви хочете завжди і всюди висловити свою індивідуальність, це не Ваш варіант.
Також, тут є якась обмеженість. Наприклад, розеток буде стільки, скільки передбачив забудовник, і розташовані вони будуть так, як вибере він, а не так, як Вам зручно. Внести корективи в готову обробку складно.
Якщо Ви вирішили зробити індивідуальний ремонт, тут також є дві сторони медалі. Його мінуси очевидні з інформації вище, тому перерахуємо переваги.

Плюси і самостійна заміна деталей
Останнім часом покупці все частіше вибирають квартири вільного планування. У них оздоблення, звичайно, не робиться, тому що тут тільки Ви зможете врахувати всі свої побажання при зонуванні. Можна розширити кухню, зменшити коридор, розділити санвузол або зробити з однієї кімнати дві, якщо, наприклад, у Вас двоє дітей.
Основний пріоритет свого ремонту — це можливість контролю на кожному етапі. У будь-який момент Ви можете побачити процес і внести коригування. Відсутність поспіху дозволяє отримати ідеальний результат. А якщо у Вас є вільний час і навички, Ви зможете навіть заощадити, виконуючи якісь роботи самі (наприклад, укладання лінолеуму або ламінату, поклейка шпалер).
У будь-якому випадку, ремонт, зроблений самостійно, буде унікальним. І це його великий плюс.
Очевидно, що в обох варіантах є переваги і недоліки. Зваживши всі «за» і «проти», Ви зможете легко зробити вибір — купувати квартиру з обробкою або без неї.