
Особливість придбання нерухомості на первинному ринку — ви купуєте житло до того, як воно починає юридично існувати. Очікування здачі будинку в експлуатацію допомагає заощадити на покупці до 50%, а це в два рази дешевше! Але для того, щоб придбання було і вигідним, і безпечним, потрібно пройти всі кроки процедури обережно і правильно.
Промоніторити ціни та пропозиції на ринку
Визначте суму, яку ви готові вкласти в нерухомість і починайте шукати. Для пошуку можна використовувати профільні сайти, офіційні сайти компаній-забудовників, державні прогнози цін на квартири. При цьому:
- Завжди дізнавайтеся у представника компанії про акції та спеціальні пропозиції. Не всі з них вказуються на сайті.
- Розглядайте якомога більше варіантів, щоб спочатку подивитися на картину цін в цілому.
Важливо! Якщо вартість у якогось конкретного забудовника істотно нижче середньої ринкової, обов’язково дізнайтеся, чому так.
Перевірити розташування житлового комплексу
Щоб дізнатися, де знаходиться майбутній новобуд і що розташоване поруч з ним, використовуйте Google Карти. За допомогою цього ж сервісу можна спробувати побудувати маршрут від будинку до роботи і подивитися, наскільки зручно буде до неї добиратися.
Локацію зазвичай можна подивитися і на офіційному сайті компанії-забудовника. Нерідко на карті відразу вказуються найпотрібніші установи, що знаходяться недалеко від майданчика будівництва.
Дізнатися про можливість придбання нерухомості в новобудові в іпотеку
Це корисно зробити навіть якщо ви маєте на руках всю суму за квартиру і можете її заплатити прямо зараз. Те, що забудовник співпрацює з банками — хороший знак, що говорить про його надійність.
Важливо! Щоб упевнитися в надійності забудовника, також рекомендується пробити по ньому інформацію в Інтернеті, а також запросити для аналізу стороннього юриста.
Розпитати про забудовника на форумах і у знайомих
Тут діє просте правило: хороші відгуки — хороший забудовник. В принципі, компанія вже повинна мати досвід на ринку і встигнути заробити собі репутацію. Кількість зданих проектів і те, що їх здали в заявлені терміни, — все це хороший знак.
Важливо! Те, що ви знайшли і погані відгуки теж ще не привід бити на сполох. Дізнайтеся про ситуації, що склалася більше: може бути, це просто антиреклама з боку конкурентів?
Уважно читати документацію
Ознайомитися з усім переліком дозвільних документів можна у відділі продажів фірми. Обов’язково повинні бути:
- дозвіл від Державної Архітектурно-будівельної Інстанції і ліцензія;
- права на власність або оренду ділянки землі;
- приклад договору на інвестування та ін.
Для перевірки краще візьміть з собою юриста, який розбирається в будівельній сфері. Він врахує всі дрібниці, які звичайний обиватель може і не помітити.
Дізнатися про технічні характеристики новобудови
До цих параметрів відносяться:
- матеріал зовнішніх стін;
- матеріал утеплення фасаду;
- матеріал внутрішніх простінків;
- якість вікон, дверей і т.п.
Більше про матеріали можна дізнатися в інших статтях блогу.
Відвідати майданчик будівництва ЖК особисто
Зараз практично всі можна дізнатися через Інтернет. Навіть 3D-моделі квартир і дозвільні документи нерідко виставлені на офіційному сайті забудовника. Але і упевнитися в достовірності всієї наданої інформації наживо теж можна. Для цього достатньо звернутися до відділу продажів.
Важливо! Просити про екскурсію на об’єкт має сенс тоді, коли ваша квартира вже добудована, просто будинок ще не зданий в експлуатацію. Тому що, наприклад, на етапі котловану ви побачите тільки закладку фундаменту. У цьому випадку досить самостійно приїхати за адресою будівництва та подивитися на нього з боку, не заходячи на майданчик.
Уважно вивчити договір інвестування
Купити квартиру в новобудові можна різними шляхами. Це може бути договір пайової участі в будівництві, продажу майнових прав, складові договори і т.д. У кожного є свої недоліки і переваги, але головні правила підписання для них загальні:
- Уважно читати все, що написано в папері.
- Запросити свого юриста для вивчення договору.
- Перевірити, чи вказані в документах ваші гарантії (наприклад, компенсація, якщо терміни будівництва будинку затягнуться).