
У наш час велика кількість оздоблювальних матеріалів, великий вибір меблів і декору дозволяють знайти дизайнерське рішення на будь-який смак. Але з іншого боку, таке різноманіття трохи лякає і змушує звертатися за допомогою в створенні інтер’єру до професіоналів.
Але не завжди вони можуть вловити особливості характеру майбутнього мешканця. Це призводить до того, що в майбутньому людина не зможе відчувати себе комфортно на своїй території. Саме тому багато хто створює дизайн своєї квартири самостійно.
Однак тут є підводні камені: без спеціальної освіти іноді складно створити цілісний образ майбутнього інтер’єру. Після ремонту картинка не виглядає гармонійно, а виправити її вже неможливо.
На одне дизайн своєї квартири, не обов’язково вивчати багато інформації. Також не поспішайте скоріше закінчити ремонт, адже він робиться надовго.
Використавши прості поради, Ви зможете створити неповторний інтер’єр, який буде відображенням Вашого характеру і затишним місцем для відпочинку.

Порада перша — не бійтеся прислухатися до своїх ідей!
В індустрії дизайну також є модні тенденції. У всьому світі проводиться безліч виставок, які задають тон актуального інтер’єру на майбутній сезон. Проте в гонитві за модою багато хто забуває про свої уподобання.
Саме тому не варто занурюватися головою в потік нової інформації. Якщо Ви консерватор в душі, Вам навряд чи сподобаються модні урбаністичні стилі. Любителям гаджетів не підійде екостиль або етнічні мотиви.
Ловіть свої думки на льоту. Нова ідея може прийти в будь-який момент. Не полінуйтеся записати її. Побачивши цікавий аксесуар, сміливо купуйте його. Адже саме деталі можуть стати втіленням Ваших інтересів, характеру і звичок.
Порада друга — візуалізують!
Картинка дає уявлення про майбутнє образі квартири. Адже те, що здається поєднується на перший погляд, можна не влитися в загальне зображення.
Проект можна замалювати на папері або скористатися комп’ютерною програмою візуалізації. Їх зараз досить багато, і навіть не зовсім досвідченому користувачу ПК буде легко в них розібратися.
Перевага таких програм також в тому, що вони допомагають в підборі колірної гами, оздоблювальних матеріалів, освітлення і т.п. Крім того, Вам не доведеться заново малювати план, якщо Ви вносите коригування. В електронному вигляді можна простіше додавати і видаляти різні елементи.

Порада третя — враховуйте функціональність!
Це практичний рада, який потрібно обов’язково використовувати. Сучасні дизайнери прагнуть зберегти якомога більше простору і світла, звівши до мінімуму кількість меблів і аксесуарів. Однак у кожного з нас різні потреби і поняття про кількість місця для зберігання.
Чим більше членів сім’ї, тим більше повинно бути шаф і стелажів. Особливо, якщо у Вас є діти. Адже десь потрібно зберігати велосипеди, самокати, санки, коляски та інші дитячі атрибути.
При виборі меблів і плануванні намагайтеся максимально раціонально використовувати простір. Якщо площа невелика, краще відмовтеся від масивних диванів і крісел на користь місць для зберігання. Вбудовані шафи-купе на всю висоту вважаються місткими. Крім того, дзеркальний фасад може візуально збільшити простір.
Покрокова інструкція
Для початку виберіть стиль і колір переднього плану, які Вам до душі. До речі, зараз дуже актуально такий напрямок як еклектика (змішання). Воно дозволяє підійти до дизайну інтер’єру більш вільно і комбінувати різні стилі.
Виміряйте параметри Вашої квартири: площа кожної кімнати, висоту стель, розмір ніш. Продумайте призначення кожної кімнати. Якщо мова йде про студії, проведіть розмітку зон на плані. Розділяти їх можна стелажами відкритого типу, переходом в оздоблювальних матеріалах, декоративними фіранками, килимком, торшером і т.п.
Обов’язково позначте на плані розташування розеток і вимикачів. Меблі не повинна закривати їх. Залишайте достатньо місця для вільного проходу. Враховуйте при цьому довжину висувних ящиків.
Подальші руху в Вашому повному розпорядженні. Фантазуйте, експериментуйте і втілюйте свої ідеї в життя, щоб Ваша квартира стала затишною і унікальною.