
Визначення поняття «меблі» сформовано досить давно і залишається стандартним — це рухливі або стаціонарні предмети, які призначені для різних місць, де проводить час людина (житлові, громадські, так далі). Це поняття досить широке, тому його класифікують на групи за ознаками:
- комплектація,
- призначення,
- функціональність,
- конструкція і технічні показники,
- матеріали,
- виробництво.
По комплектації меблі ділиться на дві категорії: одиночна і групова (набір, гарнітур). До одиничної категорії відносять предмети, які грають сольну роль (робоче крісло, вішалка, пуф, який не належить до гарнітуру), а комплект включає набір предметів, що становлять єдину композицію.

Призначення у різного виду меблів також різноманітне:
- побутова,
- громадська.
Кожен вид несе своє функціональне навантаження. Тому кожен предмет меблів, вироблений для потреб людини, призначений виконувати певну роль, функцію, завдання. Наприклад:
- Корпусні меблі призначені для зберігання, розміщення, демонстрації, сервіровки різних предметів побуту. Сюди входять різні шафи, комоди, серванти, полки, тумби, інше.
- Для сидіння — це предмети необхідні людині для сидіння. Стільці, крісло, табурет, лава, пуф. Вони можуть бути твердими або м’якими, зі спинкою або без, з підлокітниками, розкладні, так далі.
- Для лежання — це предмети призначені для відпочинку, сну, лежання. Сюди входять різні екземпляри з матрацом, розкладні, одинарні, комбіновані, інше.
- Робочі меблі включають речі, які призначені для виконання певних завдань, розташовані на зручній висоті.
- Обідні або столові предмети несуть вузьку функцію, використовуються для прийому їжі.
Поняття функціональності досить розмито, оскільки у нього є кілька значень. Основним, мабуть, є навантаження, яку дане тіло повинно виконувати. Сьогодні на ринку існують багатофункціональні предмети, призначені об’єднати кілька речей з метою спростити життя, мінімізувати наповнення квартири.
Як виявити «непотрібні» речі?
Перше що необхідно зробити — проаналізувати обстановку квартири, визначити ті екземпляри, які не задіяні в побуті.

Наприклад, розглянемо кухню. Тут у кожної господині можуть бути різні полички, етажерки, стелажі, ящики, які не виконують деякі функції (економію простору). Обробний, обідній, робочий столи — вони займають місце, але виконують схожу функцію, тому їх можна об’єднати в одну річ. Це особливо актуально для невеликих квартир, адже один розкладний стіл може виконувати всі завдання і заощаджувати вільний простір.
Вітальня кімната теж може бути сповнена речей, без яких можна обійтися. У багатьох квартирах стоять «чеські» стінки, що займають всю стіну і «з’їдають» простір. Такі комплекти застаріли морально і фізично, часто їх деякі полки порожні, оскільки їх замінюють шафа в спальні, купе в передпокої, комоди, місця зберігання в диванах і так далі. Виходить об’ємний комплект, який не несе користі.
Ті ж проблеми можна виявити в спальні і дитячої. Приліжкові тумбочки, пуфики, консолі, шафи, книжкові полиці та інше. Буває, що м’який пуф самотньо стоїть в кутку, не виконуючи своїх «обов’язків».
Оскільки мінімалізм в інтер’єрі знаходиться на піку популярності, то можна провести глобальну ревізію всіх речей в квартирі, для виявлення та усунення нефункціональних експонатів.