Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 17.12.2019

Просмотров:

Як знайти порядного орендаря квартири? Топ-5 порад.

Володіючи власною нерухомістю, яка не задіяна під потреби сім’ї, власник рано чи пізно вирішує обернути її в прибутковий бізнес. Потім починається найскладніший етап — пошук надійного орендаря.

Підготовчі роботи.

Перед тим, як займатися пошуком квартирантів необхідно проаналізувати стан майбутньої орендної нерухомості. Від її виду буде прямо залежати орендна вартість і дохід. Є чотири типи нерухомості, від яких вартість істотно відрізняється.

  • Економ — це мінімальний рівень комфорту з явними недоліками.
  • Стандарт — квартира з застарілим ремонтом без додаткового комфорту.
  • Комфорт — нерухомість з поліпшеними умовами (свіжий ремонт, нова техніка, пластикові вікна).
  • Еліт — сюди входять дворівневі квартири, велика частина сучасної техніки, паркінг і так далі.

Для кожної з цих категорій є свої орендарі з рівнем необхідного доходу. Але квартиру можна перевести на інший рівень комфорту, збільшивши тим самим її вартість.

Як знайти порядного орендаря квартири? Топ-5 порад.

Ключові аспекти.

 

  • Уважний добір.

 

Незалежно від обраних стратегій пошуку (самостійний або ріелтор), необхідно ретельно аналізувати майбутнього орендаря. При першому знайомстві зверніть увагу на деталі спілкування. Якщо людина допускає зарозумілість, грубість, надмірну вимогливість, то далі з таким квартирантом обов’язково виникнуть проблеми.

Проаналізуйте зовнішній вигляд, оскільки охайний квартирант — гарантія збереження майна.

Платоспроможність — перше, що потрібно враховувати при виборі наймача. Є думка, що зайнята людина перекладе пошук житла на агента. Але бувають сім’ї, де жінка не працює і здатна сама шукати квартиру.

Задавайте незручні питання, оскільки незнайомі люди будуть користуватися Вашим майном. Чим більше інформації, тим більше довіри у відносинах.

 

  • Агенство нерухомості.

 

Тут є як плюси, так і мінуси. По-перше, перевірте сферу надання послуг даною агенцією. Інформаційні — це просто надання інформації, що містить телефони потенційних клієнтів. Все інше власник робить сам. У цьому випадку велика ймовірність витратити гроші даремно.

За допомогою ріелторів можна підібрати орендаря, який буде обов’язковим, надійним. Для цього є велика база претендентів, їх характеристики і «чорний» список.

Звернення в агентство дасть можливість укласти гарантований договір, що забезпечує надійність угоди.

 

  • Договір оренди.

 

Обов’язковим пунктом для виконання зобов’язань сторін є договір оренди. Він укладається між власником нерухомості і квартиронаймачем. Тут передбачають всі умови, обов’язки, права обох сторін, а також розмір оплати, персональні дані, умови розірвання, терміни оренди.

У подібному договорі опрацьовуються всі ризики, які можуть виникнути в ході дії даної угоди. Він допомагає регулювати відносини, пред’являти претензії в разі невиконання, вимагати компенсацію за шкоду як для орендодавця, так і орендаря.

У момент укладення договору візьміть одного свідка (щоб не був зацікавленою особою) — цей аспект допоможе Вам відстояти свої права, у випадку з недобросовісними квартирантами.

 

  • Страхові внески.

 

Попередня оплата (одного або декількох місяців) може бути страховим депозитом. У разі псування майна орендодавець може стягнути кошти з цього депозиту на оплату ремонту. Деякі власники обумовлюють дану суму відразу, але є альтернатива.

Як знайти порядного орендаря квартири? Топ-5 порад.

Можна запропонувати квартиронаймачу застрахувати Ваше майно від нещасного випадку. Сума страховки виплачується щомісяця, коштує відносно недорого, але це може істотно скоротити витрати обох сторін.

При заселенні мешканців, підписання договору оренди необхідно прописати все майно, яке Ви залишите для користування. Акт прийому-передачі з детальним описом всіх цінних речей, їх станом, вартістю — убезпечить від псування.

 

  • Тонкощі.

 

Клієнт агентства нерухомості — зайнятий, платоспроможний кандидат. Він готовий підписати договір, дотримуватися правил власника.

Самостійний пошук житла — бажання заощадити, швидкий варіант здачі, ризик недбалого ставлення. При крайніх обставин готові підписати договір.

Обов’язково всі документи, необхідні для укладення угоди, повинні бути оригіналами. Паспорт квартиронаймача — оригінал з пропискою.

Наявність дітей — це додатковий плюс. Прихильність до дитячого садку, школі, поліклініці і т.д.