
Новий формат житла у вигляді затишної студії відкриває все більше можливостей обзавестися своєю власною квартирою, не вкладаючи при цьому великої суми. Ремонт у невеликих гостинках буде коштувати недорого, а її утримання більш економне.
Однак облаштувати смарт-квартиру іноді непросте завдання. Важливо зберегти більше вільного простору, але при цьому створити практичний інтер’єр.
Вибір стилю
Під час популярності еклектики (змішання різних стилів в одній квартирі) у студії все ж краще обрати єдиний дизайнерський напрямок. Для невеликої площі підійдуть сучасні стримані стилі, які передбачають мінімум деталей:
- скандинавський (світлі тони, продуманість кожного предмета);
- еко-стиль (використання м’яких природних тонів і матеріалів, велика кількість світла);
- хай-тек (переважання скляних і металевих поверхонь, які відбивають світло, візуально збільшуючи площу);
- мінімалізм (стримані геометричні форми, мінімум декору).
Зонування
У студії немає внутрішніх перегородок. Але для комфорту простір необхідно розділити на декілька основних зон: для сну та відпочинку, для приготування їжі, для роботи.
У якості зонування в студіях використовують такі предмети та прийоми:
- ширми;
- стелажі відкритого типу;
- барні стійки;
- розсувні прозорі перегородки;
- акваріум;
- велика домашня рослина;
- перехід в матеріалах (колір, фактура) та ін.
Якщо дозволяє висота стелі, можна відокремити зону сну подіумом. До речі, місце під ним часто використовують для зберігання речей. Це дуже зручно.
Способи збереження вільного простору
У квартирі-студії краще обійтися без масивних меблів або декору. Предмети, які розташовані не біля стіни, не мають бути високими. Використовуйте зовсім небагато елементів прикраси.
Варто звернути увагу на меблі-трансформер. Їх вибір на ринку досить широкий. Повноцінне ліжко може перетворитися в компактний диван або навіть шафу. Журнальний стіл одним рухом трансформується у великий обідній. Є навіть відкидні столи, які підвішуються до стіни, утворюючи велике дзеркало або картину. Робочу зону можна організувати біля підвіконня, приєднавши до нього складну стільницю. В цьому випадку потрібно купувати стілець з низькою спинкою, щоб не загороджувати сонячне світло.
Взагалі віконна зона в студії має бути максимально відкритою. Зазвичай замість масивних штор і ламбрекенів використовують тканинні ролети, жалюзі та легкий тюль. Якщо квартира на сонячній стороні, зменшити проникнення ультрафіолету може плівка, яка клеїться прямо на скло та відбиває проміння.
Освітлення
Для візуального розширення простору в студії має бути багато світла. Крім компактної люстри часто використовують точкове освітлення і бра. За допомогою вбудованих світильників, розташованих в ряд, можна також розділити квартиру на різні зони.
Важливо розташувати всі освітлювальні елементи так, щоб світло рівномірно розсіювалося по всьому приміщенню.
Колірна гамма
Зазвичай у такому форматі житла використовуються пастельні кольори. Тут не має бути контрастних переходів, які будуть «рубати» простір, а значить, візуально зменшувати його. За допомогою м’якого переходу від одного тону до іншого створюється цілісний образ, який розширює межі Вашої квартири.
Отже, виділимо основні правила дизайну студії:
- стриманий стиль;
- зонування без перегородок;
- прості меблі;
- мінімум декору;
- якісне освітлення різними приладами;
- пастельні тони з плавним переходом.
Використовуючи ці прийоми, Ви зможете самостійно створити комфортний і практичний дизайн своєї квартири-студії.