
Інвестиція в нерухомість — це один з найбільш надійних способів вкласти гроші. Житло потрібно завжди, до того ж воно рідко дешевшає, тому у такого способу мінімальні ризики.
Плюси вкладу в покупку квартир:
- прибутковість;
- висока ліквідність;
- безліч варіантів на вибір.
З недоліків можна виділити досить високу вартість, необхідність додаткових витрат (ремонт, оплата комунальних послуг) і залежність від економічної ситуації в країні.
Як можна заробити на нерухомості? Найпоширеніші способи — це покупка з метою подальшої здачі в оренду або перепродажу.
Інвестування для заробітку на оренді
Вибираючи цей спосіб, потрібно для початку вирішити, яким буде цільове призначення квартири. Це може бути здача приватним особам для проживання або під офіс, магазин.
У першому випадку важливі такі критерії:
— транспортна розв’язка;
— інфраструктура;
— наявність парків і скверів;
— благополучность району;
— вид з вікна;
— поверх;
— сусіди.
Всі ці фактори будуть впливати на вартість оренди. Квартири для цієї мети купуються як на вторинному ринку, так і в новобудовах.
Якщо Ви націлені на здачу під комерційну діяльність, тут краще шукати квартиру на першому поверсі, а також звертати увагу на те, наскільки це місце прохідне.
Розглянемо різні варіанти здачі для проживання:
- оренда на тривалий термін;
- подобова;
- погодинна.

Якщо Ви здаєте квартиру однієї сім’ї надовго, рівень доходу буде порівняно невеликий, проте тут не Вам не доведеться витрачати багато зусиль. Все, що необхідно, це знайти орендарів і щомісяця отримувати прибуток, періодично вирішуючи побутові питання.
Варіант подобової та погодинної здачі передбачає те, що Вам потрібно буде постійно приділяти час цій справі: відповідати на телефонні дзвінки, описуючи квартиру, показувати її, регулярно прибирати і міняти постільну білизну. Але прибуток буде істотно вище.
Часто подобової оренди користуються туристи і відрядні. У останніх має бути виписувати документи, тому Вам потрібно буде зареєструвати ПП або СПДФО і оплачувати податки.
Погодинна оренда зазвичай найприбутковіша. Але в цьому випадку бажано знаходиться поблизу квартири, так як доведеться зустрічатися з орендарями кілька разів в день.
Мінус в тому, що ці два варіанти можуть викликати неабияке обурення сусідів, адже постійно будуть заселятися нові люди, а вони бувають різні.
Купівля квартиру з метою перепродажу

Для такого способу заробітку вибирають такі варіанти:
- квартири в занедбаному стані на вторинному ринку;
- житло від забудовника в початковій стадії будівництва;
- заставну нерухомість.
Перший варіант — це так звані «убиті» квартири або «бабусин ремонт». Неблагополучні сім’ї, одинокі пенсіонери не в змозі забезпечити нормальний вигляд свого житла, і природно це впливає на ціну. Зробивши в такій квартирі нормальний ремонт, можна непогано заробити на її перепродажу.
Що стосується новобудов, краще вкладати гроші в самому початку будівельних робіт. Дочекавшись закінчення будівництва, можна виставити квартиру на продаж і заробити на цьому близько 40%. Однак тут є певні ризики. По-перше, часто затягується здача об’єкта в експлуатацію. По-друге, є ймовірність заморозки будівництва або навіть знесення, якщо воно здійснюється на незаконних підставах.
Ретельно вивчіть і проаналізуйте фактори ризику перед покупкою. Вивчіть компанію-забудовника, прочитайте відгуки про неї і про завершені об’єктах.
Ще один спосіб вигідною інвестиції — це купівля квартири, яка знаходиться під заставою або арештом в банку. Щоб якнайшвидше повернути свої гроші, нерухомість виставляється за заниженою ціною.
Виловити таку квартиру складно, та й процедура оформлення непроста. До того ж оплачувати потрібно буде готівкою. Кредит на покупку в цьому випадку Вам ніхто не дасть.
Інвестування в нерухомість — це хороший спосіб вкласти гроші. При розумному підході можна окупити квартиру за 6-8 років. До того ж житло завжди стане в нагоді в майбутньому для дітей чи онуків.