
Кожне глобальне починання вимагає певних навичок і підготовки. Ремонт в квартирі не є винятком! Ви, напевно, не раз помічали, як після завершення ремонту залишаються недоробки, які вже неможливо виправити? Щоб цього уникнути необхідно ретельно готуватися до таких робіт, продумувати все наперед і залучати фахівців.
Давайте розглянемо ремонтні роботи в новій квартирі від забудовника і розберемо всі нюанси, на які варто звернути увагу, щоб потім не переробляти.
- Проект.
Це найголовніший параметр, з якого необхідно почати. Це може бути проект, розроблений дизайнером або ідея, яку Ви придумали самі. Але це не просто уявлення, де буде стояти диван або мікрохвильовка. Це складний процес аналізу Ваших переваг, від яких залежить бути розетки у ванній, для фена, чи ні. У такий проект потрібно вкласти все переваги, щоб потім не довелося доповнювати квартиру відсутніми деталями.
- Електрика
Виходячи з проекту Вам буде простіше визначитися де потрібні розетки, вимикачі, посилена проводка та інше. Девелопер, як правило, вже встановив все необхідне, але такий стан може Вас не влаштувати. Тому, вирішите питання з заміною проводки, розеток, вимикачів, додаткових проводів заздалегідь, щоб потім не руйнувати стіну з готовим ремонтом. І заздалегідь продумайте, щоб всі елементи знаходилися в доступних місцях, після установки меблів.

- Стіни, підлога, стеля
Ми об’єднаємо цю основу ремонту в один пункт, оскільки мова піде про попередні роботи. Тут потрібно ретельно продумати який вид обробки необхідний для різних приміщень. Вся причина в тому, що у різного підлогового покриття різна товщина (наприклад плитка-15мм, леноліум-7мм). Звідси будуть розбіжність і зазори в стиках. Те ж саме з стелею і стінами. Якщо будете використовувати натяжна стеля, то досить обштукатурити і вирівняти поверхню.
- Меблі
На етапі проектування продумайте розташування всіх меблів, шаф, побутової техніки. Оскільки від цього залежить електрика, витяжки, підсвічування та інше.
Типові помилки при ремонті.
- Система вирівнювання підлог.
Це необхідно, коли укладаєте плитку нестандартних розмірів, прямокутну наприклад. Властивості такої плитки такі, що потрібно використовувати системи вирівнювання для уникнення зазорів між плитками.
- Затирка.
Цементна затирка — не найкращий спосіб обробки швів і стиків. Оскільки цемент не стійкий до деформації, осіданням, навантаженні на поверхню. Він тріскається і випадає зі швів, особливо в стиках гіпсокартонних конструкцій. Рекомендують використовувати силікон, але застосовувати спеціальний шпатель, інакше слідів від пальців не уникнути. А також, якісна затирка допоможе уникнути утворення грибкових нальотів у ванній.
- Аварійний доступ до сифона
Це спеціальна дверцята або вікно для вільного доступу до сифона ванній. Це необхідно для здійснення профілактики засмічення і поточного дрібного ремонту. Є альтернатива — знімний сифон з обслуговуються сердечником. Це знімний центральний елемент, який можна вийняти з ванною і здійснити чистку.

- Стики ламінату.
Ще їх називають чистової рез. Варто звернути увагу на ті шви і стики, які будуть на увазі. Чи не акуратно, не рівно, відрізаний ламінат може зіпсувати зовнішній вигляд підлоги.
- Монолітні конструкції.
Мається на увазі гіпсокартонні конструкції. Вони відмінно виглядають в перший тиждень після ремонту, але з часом, на них з’являються відколи, затирання, тріщини. Це виглядає гнітюче, але більш за все турбує те, що їх неможливо прибрати без шкоди ремонту. Крім цього, той додатковий світло, який встановлюють в таких конструкціях — не надійний. Там, постійно, перегорають лампочки, що виглядає не красиво.
- Поєднання матеріалів
Наприклад, пвх плівка у ванній кімнаті. Через підвищеної вологості вона буде постійно відклеюватися, що створить дискомфорт.
Це основні моменти, які просто необхідно враховувати, якщо не хочете потім переробляти!